Pogoń odpada z Pucharu + 42 zdjęcia

• autor: fanpogoni, 2011-04-27 20:21

W dniu dzisiejszym Pogoń Prudnik zmierzyła się z III ligowym zespołem LZS Piotrówka. Mecz był rozgrywany w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Niestety po raz kolejny prudnicka drużyna odpada na tym samym etapie (w ubiegłym sezonie na przeszkodzie stanął nam Ruch Zdzieszowice) jednak biorąc pod uwagę klasę rozgrywkową, w której występują obie te drużyny porażka nie jest powodem do wstydu.

Nasz zespół przystąpił do spotkania w następującym składzie: Roskosz, Kostrzewa, Janicki, Pietruszka, Wicher, Scheffler, Kłosowski, Masternak, Rudolf, Rudzki, Mazur.

Goście od początku starali się dłużej utrzymywać się przy piłce, jednak zawodnicy Pogoni wyszli na boisko bardzo zdeterminowani i skoncentorowani, dzięki czemu nie pozwolili rywalom na narzucenie własnego stylu gry, choć z drugiej strony sami także nie potrafili grać „swojej piłki”. Dopiero po około piętnastu minutach zawodnicy z Piotrówki zaznaczyli swoją przewagę kilkukrotnie groźnie atakując naszą bramkę, jednak za każdym razem na drodze do siatki stawał im Tomasz Roskosz, któremu w paru sytuacjach pomogła odrobina szczęścia. W około 30 minucie meczu bardzo ładną akcją na lewym skrzydle popisał się Sebastian Kostrzewa, który najpierw ograł bocznego obrońcę, a następnie dokładnie wrzucił piłkę w pole karne w wyniku czego trafiła ona do Mazura, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki rywala. Do przerwy nic się nie zmieniło i przy Kolejowej 7 zanosiło się na sporą niespodziankę.

Początek drugiej połowy pokazał, że drużyna gości nie zamierza łatwo oddać Pogonistom awansu, co przejawiało się głównie w posiadaniu piłki. Z każdą minutą Piotrówka coraz śmielej atakowała naszą bramkę i po około 15 minutach drugiej połowy zdobyła wyrównującego gola, gdy po rzucie wolnym i błędzie Roskosza do piłki dopadł napastnik gości i umieścił ją w siatce. Nasz zespół nie zamierzał się jednak poddać i ambitnie walczył o każdą piłkę, niestety brakowało czystych okazji podbramkowych, a gdy już wydawało się, że po doskonałym prostopadłym podaniu Rudzkiego, jedną z takich okazji będzie miał Mazur, sędzia liniowy pokazał kontrowersyjnego spalonego. W około 70 minucie piłkę w środku pola stracił Kłosowski, przez co rywale przeprowadzili szybki kontratak zakończony zdobyciem bramki na 1:2. W ostatniej akcji meczu bardzo ładnym uderzeniem z około 25 metrów w samo okienko bramki Roskosza popisał się zawodnik z Piotrówki, czym przypieczętował awans swojej drużyny do ¼ Pucharu Polski.

Podsumowując, nasi zawodnicy z pewnością nie mogą wstydzić się dzisiejszego wyniku, gdyż bardzo ambitnie walczyli o lepszy rezultat, niestety przeciwnik okazał się zbyt mocny. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek, a naszym zawodnikom i trenerowi dziękujemy za zaangażowanie i determinację.

POGOŃ PRUDNIK 1:3 LZS Piotrówka