Piast pokonany! + galeria

• autor: Paweł Marczyński, 2011-04-02 18:16

W dniu wczorajszym, Pogoń Prudnik pokonała u siebie drużynę Piasta Strzelce Opolskie 1:0, a bramkę na wage trzech punktów zdobył kapitan zespołu Marcin Rudzki.

Spotkanie rozpoczęło się tuż po godzinie 16 na stadionie w Prudniku przy ulicy Kolejowej 7. Początek meczu zaczął sie od spokojnego grania obu drużyn. Pierwszą dogodną sytuacje w meczu miał Przemysław Korchut który nie potrafił pokonać naszego bramkarza z pięciu metrów. W kolejnych minutach gry, Pogoń próbowała przejąć inicjatywę ale drużyna Piasta skutecznie się broniła. W 31 minucie spotkania dobrym strzałem z główki popisał się Michał Janicki ale bramkarz gości skutecznie interweniował wybijając piłkę na rzut rożny. W 36 minucie gry pada bramka dla Pogoni z rzutu wolnego a strzelcem został Marcin Rudzki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i Pogoń prowadzi 1:0.

W przerwie meczu doszło do zmiany w naszym zespole. Boisko opuścił strzelec bramki Marcin Rudzki a w jego miejsce pojawił się Kamil Perewizny. Druga połowa rozpoczęła sie od ataków gości, jednak nie potrafili wyrównać wyniku spotkania. W 60 minucie gry dochodzi do drugiej zmiany w szeregach Pogoni. Boisko opuszcza Przemek Rudolf, który rozegrał bardzo dobry mecz w barwach Pogoni, a zastępuje go Przemysław Chudy. W kolejnych minutach gry obydwa zespoły nie miały okazji do strzelenia bramek. W 70 minucie spotkania dochodzi do trzeciej zmiany w drużynie z Prudnika, boisko opuszcza Marcin Scheffler a na plac gry wbiega Tomasz Maciuch. W końcowych minutach gry Pogoń miała dwie doskonałe sytuacje Chudego i Olejnika ale bramkarz gości popisał się fantastycznymi interwencjami. W doliczonym czasie gry trener Sierakowski dokonał ostatniej zmiany, boisko opuścił Kamil Masternak a wszedł Kacper Sroka. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Pogoni Prudnik.

Pogoń Prudnik  wystąpiła w składzie:

Roskosz - Wicher, Janicki, Pietruszka, Wójtowicz, Rudolf(60' Chudy), Olejnik, Masternak(90+2 Sroka), Scheffler(70' Maciuch), Mazur, Rudzki (k)(45' Perewizny)

W następnej kolejce Pogoń wybierze się do Brzegu na rywalizację z tamtejszą Stalą. Wszystkich sympatyków naszego klubu zapraszamy na to spotkanie