Awans po rzutach karnych.

• autor: MrHappy, 2011-03-12 18:52

W dniu dzisiejszym Pogoń awansowała do 1/8 Pucharu Polski po wygranym meczu w rzutach karnych z drużyną Orła Dzierżysław.

Skład: Czerwiński (46’ Roskosz)- Scheffler (46’ Wicher) , Wesołowski, Pietruszka, Wójtowicz, Maciuch, Olejnik, Kłosowski, Chudy ( 62’ Rudolf), Mazur, Rudzki(k)

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:00 w Dzierżysławiu przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych. Mecz lepiej rozpoczęli  Pogoniści, którzy od początku meczu narzucili swój styl gry, W 12 minucie Olejnik zagrał piłkę do Chudego a ten mocno uderzył w kierunku bramki lecz bramkarz gospodarzy zachował czujność i sparował piłkę na rzut rożny. Mimo kolejnych minut przewagi Pogoń nie potrafiła stworzyć strwożyć sobie stuprocentowej sytuacji do strzelenia gola. Gospodarze zaś z kolejną minutą grali co raz lepiej. W 27 minucie skutecznym kontratakiem popisali się piłkarze Orła bramkę zdobył Krzysztof Pawlik. Po bramce prudniczanie spuścili z tonu co próbowali wykorzystać piłkarze z Dzierżysławia. Po jednej z akcji świetną interwencją popisał się Czerwiński. Do  końca pierwszej połowy Pogoń kontrolowała przebieg meczu lecz musiała być uważać na kontrataki gospodarzy.

W przerwie meczu doszło do dwóch zmian w naszym zespole. Boisko opuścili Czerwiński i Scheffler (który zaliczył oficjalny debiut w drużynie Pogoni) a weszli Roskosz i Wicher.

Po przerwie nasi piłkarze próbowali strzelić bramkę. Ich ataki jednak były zatrzymywane przez drużynę Orła. W 62 ‘ minucie na boisku pojawił się Rudolf, który zastąpił Chudego. Minutę później po akcji Rudolfa z Wójtowiczem faulowany jest ten drugi. Do rzutu wolnego z ostrego kąta podchodzi Olejnik, który wrzucił piłkę w pole karne gdzie wynikło ogromne zamieszanie w którym najlepiej odnalazł się Wicher posyłając futbolówkę z najbliższej odległości do bramki. Mimo przewagi naszej drużyny nie udało się strzelić zwycięskiej bramki, ku temu pod koniec spotkania najlepszą okazję miał Mazur lecz jego strzał minimalnie minął słupek bramki gospodarzy. Po 90 minutach gry 1:1. Mecz miała rozstrzygnąć dogrywka. Po wznowieniu gry Pogoń miała  dwie bardzo dobre okazje do strzelenia bramki. Dwukrotnie zabrakło szczęścia pod bramką Rudzkiemu. Pod koniec pierwszej połowy dogrywki zawodnicy Orła dwa razy zagrozili bramce Pogoni ale na posterunku pewnie stał Roskosz. Po zmianie stron Pogoń nadal przeważała ale po raz kolejny brakowało szczęścia pod bramką gospodarzy, tym razem Mazur trafił w słupek.

Mecz zakończył się wynikiem 1;1 o awansie miały zdecydować rzuty karne. Ten stały fragment gry lepiej wykonywali zawodnicy Pogoni wygrywając  4;3.

Rzuty karne wykonywali : Rudzki, Mazur, Olejnik, Kłosowski*, Pietruszka

Dwa rzuty karne obronił Roskosz

*niestrzelony rzut karny

Pogoń zasłużyła na awans będąc stroną przeważająca przez większość spotkania. Należy zwrócić uwagę na bardzo dobrą grę gospodarzy, którzy okazali się bardzo groźnym rywalem.