Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: MrHappy, 2010-11-24 19:37

Zakończyła się runda jesienna IV ligi i można a nawet należy dokonać podsumowania.

Na początek garść statystyk.  Pogoń  uplasowała się na 7 miejscu z dorobkiem  20  punktów strzelając  15 i tracąc 16 bramek. Nasza drużyna odniosła  5 zwycięstw , 5 remisów i 5-krotnie schodziła z boiska pokonana. Bilans  ten można uznać  w miarę za przyzwoity biorąc pod uwagę fakt że jesteśmy beniaminkiem. Początek rundy drużyna miała więcej niż przyzwoity. W czterech  pierwszych meczach  zdobyła 8 punktów ale po przegranej w Czarnowąsach nastąpił kryzys skutkujący  czterema porażkami .Szczególnie rozczarowujące były  przegrane na własnym stadionie z Spartą Paczków i Startem Dobrodzień. Później trenerowi Sierakowskiemu  udało się opanować  sytuację  i do końca rundy drużyna spisywała się  poprawnie ,w pięciu ostatnich meczach gromadząc  10 punktów.

Można się pokusić  i znaleźć kilka pozytywów. Według oceny wielu obserwatorów  Pogoń rozegrała dwa bardzo  dobre mecze  w Prudniku ze Stalą Brzeg i na wyjeździe z  Polonią  Głubczyce  co świadczy o sporym potencjale  naszej drużyny.

Drużyna  została uzupełniona kilkoma młodymi piłkarzami - Masternak, Rzepa ,Kapnik szczególnie dwaj pierwsi rozegrali kilka dobrych spotkań .

Klub nasz poczynił  spore  postępy na polu organizacyjnym .Kilka lat temu  klub  był jak „pospolite ruszenie” który mobilizował się  w okresie  zagrożenia(czytaj spadku z ligi) a że  w Prudniku  zawsze byli  dobrzy piłkarze sztuka ta się udawała.

W  tej  chwili wydaje się że drużyna stała się „Wojskiem Zaciężnym”  który regularnie obywa manewry(czytaj regularnie trenuje).

Niewątpliwie duża zasługa w tym ekipy prezesa Wojciechowskiego  jak i obecnych sterników naszego klubu.

Tak jak w każdej sytuacji widać pozytywy trzeba też zauważyć negatywy.

Niewątpliwie niewypałem stała się sprawa  dwóch sprowadzonych przed sezonem zawodników Sadyka i Kostrzewy .Większość  kibiców zadaje sobie pytanie jak zawodnicy  którzy mieli być wzmocnieniem zespołu  spędzili mniej minut na boisku niż  wprowadzani do drużyny juniorzy.

Problemem widać się staje  utrzymać  w drużynie nie tylko piłkarzy z  Opola lub Kędzięrzyna Koźla  ale rodowitych  Prudniczan  którzy  opuszczają drużynę . Jak można dopuścić do wyjazdu tak wartościowych piłkarzy jak Rudolf i Olejnik? Ale to pytanie może bardziej do władz miejskich niż naszego klubu.

Miejmy nadzieje, że runda wiosenna będzie lepsza dla piłkarzy i działaczy z Prudnika niż ta poprzednia.

autor: funnymen 2010-11-24 20:51:12

Profil funnymen w Futbolowo Widocznie, władze klubu uznały, że Tevez i Bobek nie są aż tak potrzebni drużynie, żeby zatrzymać ich za wszelką cenę ;) Tak poważnie to trzeba, było się ta sprawą zająć wcześniej, jak chłopcy dawali sygnały o swoich planach..

Pogoń - MKS Kluczbork (juniorzy)