Porażka Pogoni oraz odwieszenie strony

• autor: Piotr Wesołowski, 2010-10-02 17:55

Pogoń w dniu dzisiejszym przegrała przed własną publicznością ze Startem Dobrodzień 1:3

Skład gospodarzy : Roskosz, Wicher, Pietruszka, Janicki, Chudy, Rzepa (46' Kostrzewa), Kłosowski, Kapnik ( 46' Wójtowicz), Maciuch, Mazur, Rudzki(k)

Trener: Waldemar Sierakowski

Skład gości : Ochman, Gajda, Sykulski, Szczygieł, Polak, Skorupa, Stupiński, Jarząbek, Wolny, Chojnacki, Kwolek (49" Sobańtka)

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnego rozgrywania piłki przez oba zespoły. Pierwszą okazję do strzelenia bramki  w 10 minucie mieli goście z Dobrodzienia lecz dobrze broni Roskosz. Minutę później Pogoń za sprawą Mazura mogła objąć prowadzenie niestety bramkarz gości przytomnie wychodzi z bramki i pewnie łapie piłkę. W 16 minucie Kłosowski zostaje faulowany w polu karnym . Jedenastkę na bramkę zamienia kapitan Pogoni Marcin Rudzki. Po bramce gospodarze nabrali większej pewności co przekładało się na sytuacje podbramkowe. Kolejno dobre sytuację marnowali Maciuch, Rzepa, Rudzki.  W ostatniej minucie pierwszej połowy zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał obrońca Startu Damian Szczygieł, który dobitką z bliskiej odległości strzelił bramkę wyrównującą. Do przerwy wynik 1:1

W przerwie meczu Waldemar Sierakowski przeprowadził dwie zmiany boisko opuścili Adrian Kapnik i Maciej Rzepa, na placu gry pojawili się Sebastian Kostrzewa oraz Bartosz Wójtowicz. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. W 46 minucie z lewej strony boiska piłkę w pole karne wrzucał Maciuch ta odbiła się od obrońcy i o mały włos nie zaskoczyła bramkarza gości. Chwilę później na stadionie Pogoni przeżyliśmy chwile grozy. Po zderzeniu trzech zawodników w walce o górna piłkę poważnie ucierpiał jeden z zawodników gości. Miłosz Kwolek po chwili o własnych siłach opuścił boisko, lecz i tak zdecydowano się na wezwanie pogotowia. W kolejnych minutach nasi zawodnicy znowu mieli przewagę. Bardzo dobre okazję do strzelenia bramki kilkakrotnie marnowali Rudzki i Mazur. Niestety gdy wszyscy sympatycy Pogoni czekali na bramkę dla naszej drużyny, zabójczą kontrę wyprowadzili zawodnicy Startu. Po błędzie obrońców Daniel Wolny strzela bramkę na 1:2. Do końca meczu zawodnicy Pogoni próbowali zmienić losy tego spotkania. Niestety naszym zawodnikom brakowało szczęścia. W ostatniej minucie meczu za niesportowe zachowanie ukarany czerwoną kartka został Pietruszka. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie sędzia główny podyktował dodatkowo rzut karny, który na bramkę zamienił zawodnik gości. Spotkanie kończy się wynikiem 1-3.

Przed meczem doszło do spotkania przedstawicieli zarządu klubu z przedstawicielem miejscowego klubu kibica, które zakończyło się podpisaniem porozumienia. W ramach powyższego fan klub wznowił prowadzenie serwisu internetowego ( z tą różnicą że będzie to serwis nieoficjalny ) oraz rozpoczął starania o przywrócenie dopingu na meczach naszej drużyny.