"Okiem kibica" - Sukces bez echa ?

• autor: fifarahas, 2010-06-30 21:55

Po sobotniej, ostatniej kolejce sezonu 2009/2010 świeżo upieczony  4 ligowiec - drużyna Pogoni Prudnik - świętowała swój sukces i przyjmowała oficjalne gratulacje od sympatyków oraz  ludzi związanych z klubem obecnie i w przeszłości. Pewnych osób, których w moim mniemaniu nie powinno tego dnia przy Kolejowej zabraknąć,  jednak zabrakło.

Nawiązując do artykułu pana Mieczysława Matczaka z bieżącego numeru "Tygodnika Prudnickiego", chciałbym wtrącić swoje "pięć groszy" w tej sprawie. Niezorientowanych informuję, że artykuł dotyczy postawy lokalnych władz wobec sukcesu naszej drużyny, jakim był awans do 4 ligi. Chodzi głównie o brak zainteresowania, który przejawił się w postaci absencji jakiegokolwiek przedstawiciela lokalnego samorządu na naszym obiekcie w trakcie ostatniego w tym sezonie spotkania. Jako kibic, oczekiwałem, że ktoś taki się pojawi, choćby po to, by symbolicznym uściskiem dłoni pogratulować drużynie sukcesu. Fakt naprawdę przykry, zwłaszcza, że na żadnym z meczów Pogoni w tej rundzie, nie widziałem nikogo z lokalnych VIP-ów. Kilku z nich otwarcie deklaruje fascynację lokalnym futbolem, więc zastanawiam się w czym tkwi problem. Czyżby była nim zbyt wygórowana cena wejściówki?

Jestem przekonany, że tym, co można było zobaczyć wiosną na naszym stadionie, nikt nie był rozczarowany. Drużyna grała naprawdę "niezłą piłkę", co sugeruje tabela końcowa i to, że od jesieni ubiegłego roku Pogoń nie zaznała smaku porażki w rozgrywkach ligowych. Ale na ten temat pisali już koledzy z redakcji strony w cotygodniowych relacjach.

Godny uznania jest także rozwój klubu kibica. W porównaniu do lat poprzednich, stadion zaczął żyć. Kibice Pogoni także nie mieli sobie równych w "okręgówce". Budujące było to, iż "pod logiem Pogoni" potrafili się zjednoczyć ludzie z różnych środowisk i kulturalnym dopingiem wspomagali drużynę. Na pewno warto było zobaczyć, usłyszeć i poczuć atmosferę, jakiej od lat przy Kolejowej nie było. Od wielu znajomych z sąsiednich miejscowości słyszałem mnóstwo pochlebnych opinii na temat klubu i tego, co się wokół niego dzieje. To z pewnością wpłynęło w jakimś stopniu na promocję naszego miasta i jego wizerunek w okolicy. Myślę, że warto tę tendencję utrzymać.

Jedno nie ulega wątpliwości – w Prudniku jest popyt na piłkę nożną na poziomie wyższym niż dotychczasowy i są warunki do tego, abyśmy taki poziom "piłki" w Prudniku mieli. Jednak bez wsparcia i zainteresowania lokalnych władz będzie o to trudno. Osobiście mam nadzieję, że z początkiem nowego sezonu sytuacja nieco się zmieni i będziemy świadkami częstszych wizyt naszych samorzadowców przy ul. Kolejowej. Świadomość tego, że jest się ignorowanym naprawdę potrafi "podciąć skrzydła", zwłaszcza osobom, które robią coś pozytywnego niemal bezinteresownie, bowiem trzeba wiedzieć, że piłkarze Pogoni "kokosów" z gry w piłkę nie mają.

Na koniec dodam, iż wyrażona opinia nie jest stanowiskiem Zarządu klubu. Komentarze "Okiem Kibica", które będą się ukazywać przy okazji różnych związanych z klubem wydarzeń nie są i nie będą stanowiskiem Zarządu klubu wobec powyższych.

Pogoń - GKS Grodków (sparing)