Kolejne zwycięstwo Pogoni w Prudniku

• autor: fifarahas, 2010-06-16 10:26

Pewna awansu do IV ligi drużyna Pogoni Prudnik, w swym przedostanim w tym sezonie występie w Prudniku, wysoko wygrała 4-1 z walczącym o ligowy byt LZS Kałków.

W ramach 29 kolejki nasza drużyna zmierzyła się na własnym terenie z zespołem LZS Kałków. Już od pierwszych minut, dostrzec można było iż w spotkaniu tym warunki dyktować będą gospodarze. Pewna awansu do IV ligi Pogoń, pierwszą  połowę zagrała "na dużym luzie"  i co godne pochwały - skutecznie i widowiskowo.  Pierwszą bramkę już w 5 minucie strzelił nasz  kapitan - Marcin Rudzki po akcji Rudolfa z Maciuchem. Niespełna 3 minuty później rewelacyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kamil Olejnik. Trafiając w samo "okienko"  nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości na obronę. Bramka naprawdę przedniej urody, nagrodzona gromkimi brawami licznie zgromadzonych kibiców. W kolejnych minutach obraz gry się nie zmienił, Pogoń szukała kolejnych bramek a zespół z Kałkowa desperacko się bronił. Skaleczyć gości udało się jeszcze w 37 minucie, gdy po podaniu Rudzkiego piłkę w bramce gości ulokował Mazur. Do przerwy 3-0.

Po bardzo dobrej pierwszej połowie, można było spodziewać się równie dobrej drugiej części meczu. Jak się jednak okazało, druga połowa delikatnie rozczarowała. Widać było że zawodnicy Pogoni pewni kolejnej wygranej  "zmniejszyli obroty"  co zauważyli przeciwnicy, którzy postanowili poszukać jeszcze swoich szans choćby w postaci honorowej bramki. W 81 minucie po jednej z akcji Kałkowa, drużyna gospodarzy wyprowadza kontrę zakończoną  faulem na naszym zawodniku w polu karnym. Sędzia dyktuje "jedenastkę" którą pewnie wykorzystał Rudzki. W ostatnich minutach spotkania drużyna z Kałkowa przejęła  inicjatywę, co udało im się wykorzystać. Po kiepskim zagraniu jednego z naszych zawodników który chwilę wcześniej wszedł z ławki, do piłki doszedł napastnik gości. Korzystając z prezentu nie dał szans na obronę rozgrywającemu bardzo dobry mecz Roskoszowi. Mimo wszystko wynik  końcowy  4-1 to chyba najniższy wymiar kary jaki mogli wymierzyć nasi zawodnicy swoim rywalom tego dnia. Po meczu uradowani kibice dziękowali zespołowi oraz trenerowi za wywalczenie awansu i postawę w całym sezonie.  Były szampany, część drużyny i kibiców spotkała się wieczorem aby kulturalnie uczcić sukces jakim bez wątpienia jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.