Cenne trzy punkty

• autor: Paweł Marczyński , 2010-05-12 21:16

Pogoń Prudnik w dniu dzisiejszym odniosła zwycięstwo na wyjeździe z Odrą Kędzierzyn Koźle 4:1

Pogoń Prudnik wystąpiła w składzie:

Rozkosz- Wicher ,Pietruszka, Janicki, Wójtowicz, Mazur, Olejnik, Maciuch, Chudy, Siorak, Rudzki (K)

Rezerwowi:

Witek, Paweł Wesołowski, Piotr Wesołowski, Kapnik,Rudolf,

Trener: Waldemar Sierakowski

Odra Kędzierzyn zagrała w składzie:

Sochacki- Kupka, Browarski,  A. Drewienkowski, R. Drewienkowski, Wczasek, Sikora, Węgrzyk, Gliński, Księcki, Sadyk (K),

Pierwsza połowa spotkania

Mecz w Kędzierzynie rozpoczął się od ataków Pogoni. 9 minuta spotkania pada pierwsza bramka dla Prudnika po podaniu Przemysława Chudego, bramkę zdobywa Bartłomiej Siorak jest to dla niego pierwsza bramka w seniorskiej drużynie. W 15 minucie spotkania niebezpieczny wślizg na Michale Janickim , sędzia dyktuje rzut wolny a Piotr Węgrzyk piłkarz Odry otrzymał żółtą kartkę. 29 minuta ostro  faulowany Kamil Olejnik ,zawodnik odry Szymon Kupka ukarany został żółtą kartką. W 30 minucie spotkania żółtą kartkę otrzymał Bartosz Wójtowicz. Pięć minut później pada druga bramka dla Pogoni, po pięknym zagraniu Tomasza Maciucha do piłki dochodzi Chudy  uderza ją głową i zdobywa bramkę na 2:0. 45 minuta sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

Druga Połowa spotkania

Pierwsze 15 minut drugiej połowy , nie zdarzyło się zbyt dużo. W 63 minucie żółtą kartkę obejrzał zawodnik Pogoni Kamil Olejnik. 65 minuta groźna akcja Odry ale bramkarz Pogoni pewnie broni uderzenia zawodnika z Kędzierzyna. Trener W. Sierakowski przeprowadza pierwszą zmianę w 68 minucie z boiska schodzi strzelec pierwszej bramki dla Pogoni Bartłomiej Siorak a jego miejsce zajmuję Przemysław Rudolf, minutę później rzut rożny dla gości egzekwuje Kamil Olejnik, wrzuca piłkę w pole karne a dopada do niej Marcin Wicher i strzela  trzecią  bramkę dla prudnickiej Pogoni. W 83 minucie Łukasz Mazur po pięknym rajdzie na bramkę gospodarzy strzela bramkę na 4:0. 87 minuta spotkania zawodnicy Odry strzelają honorową bramkę na 4:1. 89 minuta trener Sierakowski wprowadza debiutanta 17-letniego Adriana Kapnika był to jego pierwszy mecz w seniorskiej drużynie życzymy mu wielu udanych występów w  drużynie Pogoni Prudnik. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla naszej drużyny.

Następne Spotkanie Pogoń zagra  w sobotę 15 Maja 2010r. Jasienicy Górnej z tutejszym Kastorem Jasienica Górna, już dzisiaj zapraszamy wszystkich sympatyków piłkarskiej Pogoni. Serdecznie Zapraszamy.

Za napisanie i udostępnienie relacji redakcja strony pragnie podziękować Pawłowi Marczyńskiemu.