Problem ze stadionami

• autor: Dawid Czuń, 2010-05-12 15:21

W NTO ukazał się bardzo ciekawy artykuł na temat stadionu lidera "Okręgówki"

"Piast" Strzelce Opolskie kroczy pewnie ku awansowi. Pojawia się jednak problem ponieważ stadion drużyny ze Strzelec Opolskich nie spełnia IV Ligowych wymagań Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Klubu nie stać na remont kapitalny stadionu, gmina posiada projekt którego realizacja według szacunkowych obliczeń kosztował by około miliona złotych, projekt przewiduje, że stadion  posiadał by między innymi  zadaszenie trybun. Gmina tłumaczy się brakiem pieniędzy w budżecie na realizacje projektu, jednak zapowiada, że będzie szukać  w kasie oszczędności.

Podobny temat pojawia się w Prudniku nasza drużyna ma dużą szansę awansować, jednak nasz stadion również nie spełnia warunków licencyjnych IV Ligi. Stadion musi posiadać co najmniej 300 plastikowych krzesełek oraz oddzieloną trybunę gości. Ten drugi warunek spełniamy jako jedyny, lecz nie widać jakiejkolwiek inicjatywy ze strony OSiR-u czy miasta by spełnić ten pierwszy warunek.

~źródło NTO dodatek specialny Środa 12 Maja 2010

Zalany Stadion 15.04.2010