Taka porażka wcale wstydu nie przynosi!

• autor: Dawid Czuń, 2010-05-05 21:29

Pogoń uległa obrońcy trofeum z poprzedniego roku Ruchowi Zdzieszowice po dogrywce 0:1

Pogoń zagrała w składzie:

Roskosz – Wesołowski, Pietruszka, Wicher, B. Wójtowicz – Chudy, Olejnik, Kłosowski, Maciuch – Rudzki, Mazur

Rezerwowi: Witek, Rudolf, Siorak, Piotr Wesołowski, Janicki, Kapnik

Trener: Waldemar Sierakowski

Skład Ruchu:  Firanski (46 min Nikołajczyk) - P.Dyczek (71 min M.Kapłon), Zmuda, M.Dyczek, Cieślak - Rogowski, Nowak (65 min J.Kapłon), Kieszkowski, Rychlewicz (54 min Kiliński) - Juszczak, Szepeta.

Trener: Ryszard Remień

Relacja:

Pogoń wyszła na to arcytrudne spotkanie bardzo zmotywowana, do ugrania korzystnego rezultatu. W początkowej fazie meczu, nasi gracze uniemożliwiali przeciwnikowi rozwinięcie skrzydeł dobrym pressingiem w środku pola. Jednak Ruch stopniowo dochodził do głosu, zwiększają posiadanie piłki. Początkowo jednak z przewagi rywala mało wynikało gra toczyła się w środku pola. Im więcej czasu mijało tym Pogoń głębiej się cofała i nastawiona była na kontrę, uruchomioną długą piłką. W końcówce pierwszej połowy goście mieli kapitalną okazję na podwyższenie, nasz zespół kapitalną paradą ratuje Roskosz. Po zmianie połów nie wiele na boisku się zmieniło, Ruch dalej przeważał konstruował akcje oddał sporo groźnych strzałów, lecz wszystko Roskosz bronił. W tym okresie gry bardzo dobrze spisywała się nasza obrona, która nie popełniała błędów i nie stwarzała niepotrzebnych sytuacji dla Ruchu. Z upływem czasu gra zaostrzała się, co owocowało żółtymi kartkami dla rywali. Ciekawą sytuację miał Kłosowski z wolnego w rejonie 16 metra, piłka poszybowała nad bramką Ruchu. W końcówce drugiej połowy Ruch miał wiele okazji, ale po tej jednej mógł spokojnie prowadzić, lecz wspaniała interwencja Roskosza dalej powodowała, iż byliśmy w grze. W końcówce spotkania naszych zawodników trapiły skurcze i drobne kontuzje. Po dominacji Ruchu w końcówce spotkania, sędzia gwiżdże koniec regulaminowych 90 minut. W dogrywce Ruch szybkimi piłkami łatwo przedostaje się pod nasze pole karne kontrując coraz groźniejsze sytuacje. W końcu w 105 min Rogowski dośrodkował piłkę na 6 metr do Kilusia, który pewnie wykorzystuję sytuacje do objęcia prowadzenia. Przypadkowa sytuacja Maciucha w końcówce mogła doprowadzić do remisu, jednak zabrakło zimnej krwi. W dalszej części dogrywki Pogoń miała za mało argumentów by doprowadzić do wyrównania.

Porażka w cale wstydu nie przynosi, rywal rozegrał bardzo dobre spotkanie, w którym momentami doprowadzał na boisku do dominacji. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza obrona, najlepszym naszym zawodnikiem był Roskosz. Niestety obrońca trofeum z poprzedniego roku Ruch Zdzieszowice był poza naszym zasięgiem, życzymy powodzenia w ćwierćfinałach.

Kolejne spotkanie rozegra już za kilka dni z Unią Głuchołazy w Prudniku o godzinie 17:00