Bez bramek

• autor: Piotr Wesołowski, 2010-04-25 20:57

Pogoń wywalczyła cenny remis na wyjeździe z LkS-em Rusocin, przez całe spotkanie kibice nie zobaczyli bramek.

Skład: Roskosz, Chudy, Wesołowski, Pietruszka, Wicher, Mazur, Olejnik, Kłosowski, Maciuch (85’ Siorak), Rudolf (35’ Wójtowicz), Rudzki(k)

Mecz rozgrywany przy sprzyjających warunkach atmosferycznych , rozpoczął się od ostrożnych ataków Pogoni. Mimo przewagi naszej drużyny pierwszą groźna okazje wypracowali sobie gospodarze, strzał napastnika Rusocina minął bramkę strzeżoną przez Roskosza. W kolejnych minutach nadal przeważała Pogoń. Dobra okazję do strzelenia bramki miał Rudzki, lecz jego próba zakończyła się niepowodzeniem. W ok. 30 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Marcin Kłosowski. W pierwszej połowie spotkania nie działo się już nic godnego uwagi.

Druga połowa spotkania przebiegała pod dyktando gości z Prudnika. Widoczna była walka obu zespołów w środku boiska. Po kilkunastu minutach ostrożnej gry z obu stron do głosu ponownie doszła prudnicka Pogoń. Niestety naszej drużynie brakowało tzw. kropki nad „I” żeby objąć prowadzenie. W końcowych minutach bardzo dobre okazje zmarnował Mazur.

W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Pogoń po tej serii spotkań awansowała na drugie premiowane awansem miejsce w tabeli II grupy „Okręgówki.

Na brawa zasługują również kibice Pogoni którzy głośnym dopingiem pomagali swoim zawodnikom przez całe spotkanie nie dając się sprowokować kilku prostackim „kibicom” Rusocina.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra u siebie z Unią Tułowice, w najbliższą sobotę o godzinie 17.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich sympatyków Pogoni Prudnik.

DERBY Pogoń - Racławia