Porażka juniorów

• autor: Piotr Wesołowski , 2010-03-27 17:14

Nasi juniorzy przegrali z Odrą Kędzierzyn- Koźle 2:0.

Skład: Kroczyński, Wesołowski, Wójtowicz (k), Brożek, Gatner, Rzepa, Dziwisz, Kapnik, Sroka, Łuć, Jania

Ponad to grali: Ligęza, Bedryj oraz Kania

Trener: Ireneusz Kwok oraz Mariusz Kulak

Nasi juniorzy rozpoczęli mecz od ostrożnego badania  przeciwnika. Po kilku minutach gry w środku pola inicjatywę przejęli gospodarze a Pogoń ograniczała się do chaotycznych kontrataków. Po zagraniu długiej piłki przez zawodnika Odry, Wesołowski popełnia prosty i fatalny w skutkach błąd. Futbolówkę przejął napastnik gospodarzy i w sytuacji sam na sam z Kroczyńskim nie myli się. Odra objęła prowadzenie 1:0. Po bramce nasza drużyna nadal grała nerwowo lecz zaczęła konstruować coraz bardziej groźne akcje pod  bramką przeciwnika. Pod koniec pierwszej połowy groźne strzały oddali Dziwisz i Łuć.

Na drugą połowę nasi juniorzy wyszli dużo bardziej zmobilizowani. Z minuty na minutę grali coraz lepiej co zaowocowało zepchnięciem gospodarzy do obrony. Odra praktycznie przez cała drugą połowę spotkania ograniczała się jedynie do kontrataków. Ataki Pogoni były napędzane przez bardzo dobrze grających tego dnia Łucia, Janię czy Kapnika, brakowało tylko postawienia kropki nad i tzn. strzelenia bramki przez nasza drużynę. Niestety jeden z kontrataków gospodarzy zakończył się bramką. Odra wyszła już na prowadzenie dwiema bramkami (2:0). Mimo tego Pogoń do końca walczyła o strzelenie chociażby jednej- honorowej bramki lecz w kolejnych okazjach brakowało odrobiny szczęścia.

Następny mecz nasi juniorzy rozegrają przed własną publicznością. 6 kwietnia o godz. 16 zmierzą się z vice liderem rozgrywek Oderką Opole.  Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na to spotkanie.

Pogoń Prudnik - Unia Krapkowice