Emocje do 120 minuty

• autor: Piotr Wesołowski , 2010-03-13 18:57
Nasza drużyna po dogrywce pokonała przed własną publicznością GKS Grodków 4:1 w ramach 116 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Skład: Tomasz Roskosz- Bartosz Wójtowicz, Paweł Wesołowski(70’ Michał Janicki), Grzegorz Pietruszka, Marcin Wicher, Przemysław Chudy(65’ Bartłomiej Siorak), Kamil Olejnik, Marcin Kłosowski, Tomasz Maciuch, Marcin Rudzki(k), Łukasz Mazur(100’ Rudolf)

Trener: Waldemar Sierakowski

Kierownik: Mariusz Kulak

Bramki: 2x Olejnik 43' 108', Kłosowski 112', Wicher 120'

Relacja:

Mecz przebiegał w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Niska temperatura powietrza oraz padający śnieg utrudniał rozgrywanie piłki. Spotkanie w pierwszych minutach przebiegało spokojnie. Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Rudzki, który świetnie uderzył piłkę z rzutu wolnego, lecz bramkarz gości sparował futbolówkę za linię końcową  boiska.  Po nieporozumieniu naszych obrońców napastnik gości doszedł do dogodnej pozycji strzeleckiej lecz na szczęście skończyło się na strachu. Po dwóch składnych akcjach naszej drużyny Mazur marnował dobre sytuacje do otworzenia wyniku. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Roskosza. Pod koniec pierwszej części spotkania Kamil Olejnik zdecydował się na indywidualną akcję. Po ominięciu kilku obrońców uderzył mocno lewą nogą i zdobył bramkę na 1;0 dla Pogoni.

Druga połowa rozpoczęła się od sytuacji dla naszej drużyny, lecz ponownie marnował je aktywny tego dnia Mazur. Kolejne minuty przebiegały w ferworze walki. Po nich drużyna GKS-u dążyła do wyrównania, co udało się po precyzyjnym strzale za pola karnego . Stan spotkania 1;1. Po straconej bramce Pogoń chciała ponownie wyjść na prowadzenie. Groźne strzały oddawali kolejno: Mazur, Olejnik i Siorak. Kolejną groźną akcję przeprowadził Kłosowski lecz jego dośrodkowanie po samotnym rajdzie przeciął bramkarz.  Regulaminowy czas gry kończy się remisem. Mecz miała rozstrzygnąć dogrywka.

W pierwszej części dogrywki przeważała walka i strach obu drużyn przed kontratakami przeciwnika. W naszej drużynie groźnie strzelali Olejnik i Siorak.

Po zmianie stron Pogoń zaatakowała z większym animuszem. Stuprocentową sytuację zmarnował Rudolf. Po paru chwilach Rudolf pięknym zagraniem piętą do Olejnika otworzył mu drogę do bramki. Pewnym strzałem Olejnik zdobywa swoja drugą bramkę w tym spotkaniu. Pogoń ponownie wychodzi na prowadzenie 2;1. Po tej bramce zawodnicy GKS-u opadli z sił a nasi piłkarze niesieni dopingiem kibiców stwarzali następne okazje. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać . Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Marcin Kłosowski. Bramkarz gości w tej sytuacji był bez szans. Pogoń wyszła na prowadzenie 3;1. W ostatniej akcji spotkania Wójtowicz zagrał piłkę w pole karne do Wichera a ten z najbliższej odległości podwyższył wynik spotkania. Wynik końcowy 4;1 dla naszej drużyny.

Pogoń tym samym awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa opolskiego (18). Kolejnym rywalem będzie Ruch Zdzieszowice, który pokonał na wyjeździe Polonię Nysę 7:2, mecz odbędzie się w Prudniku. Pogoń jest jedyną drużyną z ligi "okręgowej" której udało się wywalczyć awans do kolejnej rundy. Już dziś zapraszamy na to spotkanie.

Podczas spotkania wśród kibiców została przeprowadzona planowana zbiórka pieniędzy na oprawy meczowe. Zebrana kwota to : 54 złote 23 grosze. Za wszystkie datki serdecznie dziękujemy.

Warte odnotowania jest również to, że w drużynie seniorów Pogoni debiutowali dwaj nowi zawodnicy: Tomasz Roskosz i Michał Janicki.

W 1/8 finału PP (12. maja) zmierzą się: Olimpia Lewin Brzeski - TOR Dobrzeń Wielki, Śląsk Łubniany - Victoria Chróścice, Stal Zawadzkie - Rolnik Wierzbica Górna, Oderka Opole - Start Namysłów, Polonia Głubczyce - Zryw Wysoka lub LZS Leśnica, LZS Piotrówka - Skalnik Gracze, Sparta Paczków - Start Bogdanowice.

Stal Brzeg 3 - 0 Pogoń