Awans Pogoni!

• autor: Dawid Czuń, 2009-11-28 15:30

Pogoń Prudnik awansowała do 1/16 Pucharu Polski na szczeblu OZPN. Nasza drużyna pokonała obecnego lidera "Okręgówki" 1:0, bramkę na wagę awansu zdobył Rudzki

Skład Pogoni Prudnik

Witek – Wesołowski, Pietruszka, B. Wójtowicz, Wicher, Chudy, Maciuch, Stanek, Olejnik, Kłosowski, Rudzki

Trener: Waldemar Sierakowski

45' Rudzki

Pogoń Prudnik dobrze zaprezentowała się na inaugurację Pucharu Polski. Mecz był z atrakcyjnym przeciwnikiem który pokonał nas w pierwszym meczu ligi okręgowej aż 3:0, była to najwyższa porażka Pogoni w lidze.

W meczu pucharowym w Prudniku, nie wiele  się działo. Drużyny walczyły w środku pola. Dobrze realizowały założenia taktyczne. Pogoń Prudnik już w początkowych minutach meczu miała okazję objąć prowadzenie jednak z najbliższej odległości myli się Olejnik. Przez dłuższy okres gry nie było zagrożeń dla bramkarzy. Po podaniu z środka boiska do piłki dochodzi Rudzki i ten zamienia okazję na bramkę. Druga połowa wyglądała podobnie. Piast starał się odrobić straty, miał ku temu dwie ciekawe okazje spowodowane zamieszaniem w polu karnym, ale Witek prezentował się dzisiejszego dnia bardzo dobrze. Rudzki miał wyborną okazję na podwyższenie wyniku w sytuacji sam na sam strzela w bramkarza.

Pogoń awansowała do kolejnej fazy Pucharu Polski

Rywale na których może trafić Pogoń:

MKS II Kluczbork, Skalnik II Tarnów Op., LZS Konradowa, Zryw Wysoka, Polonia Głubczyce, LZS Mechnice, LZS Leśnica, Sparta Paczków, LZS Kotórz, Victoria Chrościce, LKS Obrowiec, Swornica Czarnowąsy, LKS Rusocin*, Start Namysłów, OKS Olesno, Oderka Opole, LZS Krasiejów, LZS Michałów, TOR Dobrzeń, LZS Piotrówka, Ruch Zdzieszowice, LZS Sławice, Polonia Nysa, Skalnik Gracze, Unia Krapkowice*, Śląsk Łubniany, Olimpia Lewin Brzeski, LZS Ligota Turawska, LZS Proślice.