Podsumowanie rundy juniorów

• autor: Dawid Czuń, 2009-11-25 20:08
Mamy przyjemność zaprezentować podsumowanie jesiennej rundy juniorów.

Juniorzy w liczbach

Nasi juniorzy debiutujący w Opolskiej Lidze Juniorów w sezonie 2009/2010 po rundzie jesiennej na szesnaście zespołów zajmują siódme miejsce. W piętnastu meczach odnieśli  8 zwycięstw /4 u siebie i 4 na wyjeździe/, doznali 6 porażek /2 u siebie i 4 na wyjeździe/ i zanotowali  1 remis /u siebie/.  W sumie juniorzy Pogoni zdobyli 25 punktów /13 pkt w siedmiu meczach u siebie i 12 pkt w ośmiu meczach na wyjeździe/.

Nasz zespół w piętnastu meczach strzelił rywalom 27 bramek, a  stracił 21 /u siebie 15-6,  a na wyjazdach 12-15/.

Najwyższe zwycięstwa: z Włókniarzem Kietrz 6:0 (d), z OKS-em Olesno 5:1 (d), z Polonią Nysa 4:0 (w) i z TOR-em Dobrzeń Wielki (w) 3:0.

Najwyższe porażki: z Oderką Opole 1:5 (w), z Czarnymi Otmuchów (w) 0:4, z Pomologią Prószków (w) 0:4 i z MKS-em Gogolin (d) 0:3.

Jedyny remis nasi zawodnicy zanotowali na własnym stadionie z Rodłem Opole 1:1.

W zespole wystąpiło 22 zawodników. Najwięcej minut na boisku przebywali: Mateusz Kroczyński 1330 minut, Tomasz Dziwisz 1320 min i Patryk Kaczor 1295 min.

Najkrócej na boisku przebywali: Krzysztof Kowolik 10 minut, Przemysław Sosnowski 20 min i Dawid Skawiński 50 min.

Najwięcej meczów w pełnym wymiarze rozegrali: Tomasz Dziwisz 14, Michał Janicki i Rafał Brożek po 13, oraz Mateusz Kroczyński, Maciej Rzepa i Patryk Kauczor po 12.

Na listę strzelców wpisało się ośmiu zawodników. Najlepszym strzelcem drużyny po rundzie jesiennej okazał się Patryk Kauczor, który zdobył 6 bramek. Ponad to bramki strzelali: Tomasz Dziwisz i Łukasz Jania po 5 bramek, Kacper Sroka 4 bramki, Marek Kania 3 bramki, Piotr Wesołowski 2 bramki, a Michał Janicki i Adrian Kapnik po 1 bramce.

Najwięcej bramek w jednym meczu strzelił Tomasz Dziwisz3 bramki z OKS-em Olesno.

Nie obyło się także bez kartek, zarówno żółtych jak i czerwonych. Nasz zespół otrzymał w piętnastu meczach 15 żółtych i 1 czerwoną kartkę. W tej klasyfikacji „przewodzi” Adrian Kapnik, który aż pięciokrotnie ujrzał żółty kartonik. Jedyną czerwoną kartką został upomniany w meczu wyjazdowym w Zdzieszowicach nasz kapitan Michał Janicki.