Pogoń grać na całego! I walczyć do upadłego!

• autor: Dawid Czuń, 2009-11-21 15:58

Pogoń Prudnik walczyła w wyjazdowym spotkaniu z liderem "Okręgówki" Unią Głuchołazy. Mecz zakończył się remisem 1:1. Nasza drużyna wspierana była świetnym dopingiem kibiców.

Mecz reklamowany na wielu stronach, jako hit rundy jesiennej. Na stadionie zgromadziło się bardzo dużo ludzi ok. 500.

Pogoń w składzie:

Witek- Pietruszka, Wesołowski, Wicher, B. Wójtowicz – Chudy, Maciuch, Stanek, Kłosowski – Mazur, Rudzki

Trener: Waldemar Sierakowski

Bramki:  Lutecki(Unia Głuchołazy), Mazur(Pogoń Prudnik)

Galeria Picasa Web

Galeria Futbolowo

Relacja:

Mecz rozpoczął się pod dyktando Unii, nasza drużyna skupiała się przede wszystkim na obronie. Wiele błędów i nerwowości wkradło się w poczynania Pogoni.  Efektem takiej gry był podyktowany rzut karny dla gości. Jeden z naszych zawodników dotknął piłki ręką, a sędzia dopiero po konsultacji z liniowym zarządził karnego. Protesty naszych zawodników na niewiele się zdały, sędzia zdania nie zmienił. Zawodnik Unii pewnie wykorzystał rzut z jedenastego metra. Witek niestety nie „wyczuł” rywala i poszybował w drugą stronę bramki. 1:0. Widoczny był brak naszego rozgrywającego Olejnika, który nie mógł wystąpic z powodu choroby. Pogoń po stracie bramki wyszła trochę wyżej, efektem tego były dwa kąśliwe strzały Rudzkiego. Unia miała sporo okazji na podwyższenie wyniku, ale ich nie wykorzystała.

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Po Pogoni od razu było widać, że przeszli poważną rozmowę z trenerem w szatni. Nasi zawodnicy przystąpili z większym animuszem. Akcje oskrzydlające Chudego wzbudzały pozytywne brawa wśród kibiców. 65’ Boisko opuszcza Maciuch, a jego miejsce zajmuje Rudolf. Świeży zawodnik wprowadził ożywienie w drużynie. Unia ograniczała się tylko do obrony, a Pogoń atakowała z coraz większym impetem. 75’  piłka w okolicy 16 metra trafia pod nogi Mazura, który strzałem po ziemi pokonuje bramkarza rywali. Część stadionu, w którym zasiadali kibice Pogoni „oszalał” z radości. Pogoń jeszcze bardziej zaczęła atakować, jednak bramki już nie zdołała zdobyć.

Mecz w Głuchołazach był pierwszym zorganizowanym wyjazdem kibiców, efekt dało się usłyszeć na stadionie Unii Głuchołazy.  Przez niemal 90 minut trwał nieustający doping. Życzymy sobie również takiego dopingu na meczach drugiej rundy „Okręgówki”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Pogoni Prudnik na mecz w ramach Pucharu Polski z obecnym liderem naszej ligi „Okręgowej” Piastem Strzelce Opolskie. Mecz w sobotę 28.11.2009 o godzinie 13:00. Zapraszamy!

Pogoń Prudnik - LZS Jasienica Górna