Piłkarskie Święto Niepodległości

• autor: Szymon Kollek, 2009-11-09 21:15

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, na ten dzień zaplanowane zostały dwa mecze piłkarskiej Pogoni, oba zagramy na wyjeździe.

Seniorzy wybierają się do przygranicznego Kałkowa (powiat nyski, gmina Otmuchów) na mecz 14 kolejki „Okręgówki”. Gospodarze spotkania są ligowym beniaminkiem, z układu tabeli należy wnioskować że celem LZS-u będzie utrzymanie się w tym sezonie. Gospodarze środowego spotkania zgromadzili jak dotąd 13 punktów w 13 spotkaniach co daje 13 pozycję w tabeliJ. Dwa ostatnie spotkania przyniosły drużynie z Kałkowa 4 punkty (2-1 z LZS Rusocin oraz 1-1 z Unią Tułowice). Remis w Tułowicach dał pierwsze wyjazdowe punkty w sezonie 2009/10 pozostałe 12 wywalczone zostały na własnym boisku.

Nasi seniorzy nie zwalniają tempa, po chwilowych przerwach trener Sierakowski ma do dyspozycji większość zawodników, pewna jest jednak absencja Przemka Rudolfa który leczy kontuzję z meczu w Branicach. Ostatnie spotkania jasno pokazują w grupie jakich zespołów znajduje się Pogoń, od pierwszego do ósmego miejsca są jedynie 4 punkty różnicy (Pogoń jest ósma).

Zapraszamy do kibicowania w Kałkowie, piłkarze liczą na nasza obecność.

Mecz o godzinie 13:00. >> TRASA WYJAZDU<<

Drużyna naszych juniorów jedzie do Walc, gospodarze spotkania zajmują 14 pozycje w ligowej tabeli. Wygrali cztery, dwa zremisowali a w sześciu meczach uznali wyższość przeciwników. Ostatnie spotkanie LZS-u zakończyło się minimalna przegraną 3-2 w Kluczborku z faworyzowanym MKS-em. Nasz zespół po przegranej na własnym terenie (0-3 z MKS Gogolin) będzie walczył poraz kolejny o ligowe punkty, przegrana w tym meczu spowoduje zbliżenie się do dolnej części tabeli o czym cały sztab oraz zawodnicy doskonale wiedzą i na pewno spotkanie nikt nie odpuści.

Mecz LZS Walce – MKS Pogoń Prudnik, środa (11 listopad) godzina 10:00  >>TRASA WYJAZDU<<

Unia Tułowice - Pogoń Prudnik