Pewna wygrana z Naprzodem

• autor: Szymon Kollek, 2009-11-07 16:07

Pogoń po ciekawym meczu w którym kibice zobaczyli aż sześć bramek zwycięża z Naprzodem Ujazd Niezdrowice.

Relacja oraz galeria ze spotkania w rozwinięciu newsa.

Składy:

Pogoń Prudnik:

Franciszek Czerwiński – Paweł Wesołowski, Grzegorz Pietruszka, Bartosz Wójtowicz, Marcin Wicher -  Przemysław Chudy ( 87’ Łukasz Bierek), Kamil Olejnik, Tomasz Stanek, Tomasz Maciuch ( 78’ Bartłomiej Siorak) – Łukasz Mazur, Marcin Rudzki (k)

Rezerwa: Krzysztof Witek, Marcin Kłosowski

Trener: Waldemar Sierakowski

Naprzód Ujazd Niezdrowice:

Roman Skrzypczak – Grzegorz Dziedziej, Henryk Duk(k), Tomasz Knopik, Marcin Malcherek (71’ Mateusz Malcherek), Adrian Sładek, Sebastian Sładek, Piotr Warzecha, Marcin Kafanke (67’ Dawid Bojda), Marco Tiszbirek, Robert Profus

Pierwsza połowa:

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Naprzodu, bramkę już w 2 minucie strzałem z rzutu wolnego w samo „okienko” zdobył Malcherek. Na wyrównanie kibice Pogoni czekali zaledwie do następnej akcji naszego zespołu, dokładne podanie od Mazura otrzymał Olejnik i z bliskiej odległości zdobywa gola. Kolejna bramka pada w 15 minucie meczu, piłkę od Rudzkiego otrzymał Mazur po krótkim rajdzie strzela celnie przy słupku, 2-1. Do końca pierwszej połowy Pogoń przewarza i konstruuje składne akcje nie kończące się jednak bramkami, goście próbowali szczęścia po rzutach wolnych lecz na posterunku czuwa Czerwiński.

Druga połowa:

Druga część spotkania rozpoczęła się od serii trzech rzutów rożnych dla Pogoni, bez większego zagrożenia. W 60 minucie podanie Olejnika zamienia na bramkę mocnym strzałem Rudzki, 3-1. Chwilę później dośrodkowanie Mazura minimalnie minęło bramkę. W 66 minucie sędzia dyktuje rzut karny po faul na Wojtowiczu, pewnym strzałem w prawy róg Rudzki zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Goście zdołali zdobyć bramkę na 4-2 w 80 minucie celnym strzałem zza pola karnego, lecz na dobrze grającą dziś Pogoń było to za mało. Mecz kończy się wynikiem 4-2.

Mecz rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych przynosi kolejnie 3 punkty naszemu zespołowi. Goście z Niezdrowic zagrali ambitnie czego efektem było ciekawe spotkanie, jednak to Pogoń wykorzystała swoje sytuacje i zasłużenie wygrała.

Kolejny mecz seniorów już w środę o 13:00 w Kałkowie z tamtejszym LZS-em.