Wywiad z Marcinem Rudzkim, kapitanem Pogoni

• autor: Dawid Czuń, 2009-10-22 12:09

Redakcja z przyjemnością informuje, że przeprowadziliśmy wywiad z naszym długoletnim kapitanem i obecnie najlepszym strzelcem drużyny Marcinem Rudzkim.

Witam, Możesz kibicom zdradzić gdzie zaczynałeś swoja karierę i kiedy to było?

"Moja zabawa z piłką nożną zaczęła się w wieku 14-15 lat w Łące Prudnickiej."

Teraz grasz na pozycji napastnika czy zawsze tak było?

"Grę w piłkę zaczynałem jako lewy pomocnik."

Opowiedz proszę jak potoczyła się twoja kariera piłkarska, w jakich klubach grałeś, w jakich mogłeś, kiedy trafiłeś do Pogoni Prudnik i jak długo w niej grasz? Jak długo jesteś kapitanem?

"Nie jestem typem zawodnika, który zmienia kluby, grałem w Łące Prudnickiej w juniorach później w seniorach w klasie A kiedy spadliśmy do klasy B wtedy zainteresowały się mną Pogoń i Fortuna Głogówek grająca wtedy w IV lidze, ale wybrałem Pogoń i wcale nie żałuje. W Pogoni gram chyba 9-10 sezonów od 5 jestem kapitanem."

Z jakimi twoim zdaniem największymi rywalami udało ci się mierzyć?

"Największym rywalem był Włókniarz Kietrz, który grał wtedy w II lidze graliśmy w Pucharze Polski, grałem sparing w Groclinie Grodzisku Wielkopolskim z Ruchem Radzionków obydwie ekipy grały wtedy w I lidze."

Jak oceniasz naszego nowego trenera Waldemara Sierakowskiego, czy solidne treningi dają rezultaty? Jesteście dobrze przygotowanie do trudów sezonu?

"Trenera oceniam bardzo pozytywnie treningi na pewno dają rezultaty, ale jeszcze lepsze były by gdybyśmy realizowali wszystkie taktyczne założenia trenera w meczu a nie zawsze tak jest. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu."

Jak oceniasz występy Pogoni do tej pory? Jak sądzisz czy w tym sezonie Pogoń ma jeszcze realne szanse na awans do IV ligi?

"Do tej pory gramy nierówno, ale myślę, że będzie lepiej, co do awansu na pewno są szanse to jest dopiero pierwsza runda, myśle, że na koniec sezonu będziemy cieszyć się z awansu do IV ligi."

Jesteś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Pogoni Prudnik, wiec pewnie zastanawiałeś się jak długo jeszcze będziesz grał?

"To prawda, jestem najstarszym w tej chwili zawodnikiem Pogoni, ale myślę, że jeszcze troszkę pogram, na pewno chciałbym wywalczyć awans a potem się zobaczy."

Co czujecie po pierwszych przegranych derbach w Prudniku? Jaka była atmosfera w szatni po porażce?

"Na pewno czujemy niedosyt, ale możemy mieć pretensje wyłącznie do siebie, bo zagraliśmy najsłabszy mecz do tej pory. Sam w niektórych sytuacjach mogłem zachować się lepiej, ale niema, co rozpamiętywać za tydzień kolejny mecz i trzeba robić wszystko żeby go wygrać. Atmosfera w szatni była smutna, bo ciężko po porażce się cieszyć, ale jak wspominałem głowy do góry i gramy dalej."

Dziękujemy za wywiad a z okazji urodzin życzymy wszystkiego najlepszego i jak najwięcej goli w  Pogoni.

Sparing z Polonią Głubczyce