DERBY!

• autor: Szymon Kollek, 2009-10-15 13:43

Wielkimi krokami zbliżają się Piłkarskie Derby Powiatu.

W sobotę o 15:00 Pogoń podejmie przy Kolejowej 7 Racławię Racławice Śląskie. Tego meczu nie można przegapić.

Historia spotkań Derbowych z Racławią jest lepsza dla Pogoni Prudnik. Cztery zwycięstwa i jeden remis mówią sporo. Ostatnie spotkanie rozgrywane w Racławicach pierwotnie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, OZPN zweryfikował spotkanie jako walkower dla Pogoni, powodem była gra nieuprawnionego zawodnika.

Historia spotkań z Racławią:

Sezon 2006/07

Racłavia Racławice Śląskie           2-2         Pogoń Prudnik 7 października 2006

Pogoń Prudnik 2-1         Racłavia Racławice Śląskie           13 czerwca 2007

Sezon 2007/08

Pogoń Prudnik 2-0         Racłavia Racławice Śląskie           27 października 2007

Racłavia Racławice Śląskie           0-1         Pogoń Prudnik 31 maja 2008

Sezon 2008/09

Pogoń Prudnik 3-1         Racłavia Racławice Śląskie           2 listopada 2008

Racłavia Racławice Śląskie           1-0(vo. 0 – 3)     Pogoń Prudnik 28 marca 2009 – zweryfikowany przez 0ZPN jako walkower na korzyść Pogoni.

W obecnym sezonie oba zespoły radzą sobie podobnie, Racławia wygrała 6 spotkań i poniosła 4 porażki, dwie z nich miały miejsce w ostatnich kolejkach ( 2-1 z Rusocinem, 3-2 z Unią Tułowice). Pogoń jest w dobrej formie, wygrała 4 ostatnie spotkania i goni czołówkę tabeli.

Niewątpliwe spotkania oby zespołów gromadzą najwyższą frekwencję. W ubiegłym sezonie zwycięski mecz Pogoni oglądało ok. 600 kibiców. Pogoda nie rozpieszcza, jednak jej prognoza na sobotę jest lekko optymistyczna, ma przestać mocno wiać i padać. Przygotujmy sobie ciepłe kurtki, czapki i szale kibica, bądźmy wszyscy na tym ważnym meczu. Piłkarze liczą na doping i obecność, nie zawiedźmy ich.

Mecz: Sobota 17.10 godzina 15:00, Stadion Pogoni.

Wstęp: dorośli 5PLN, młodzież do lat 18 2PLN,, kobiety oraz dzieci do lat 12 WSTĘP WOLNY.

SZALE KIBICA będzie można nabyć w stadionowej spikerce > serdecznie zapraszamy

Pogon - Olimpia (sparing)