Walce 2 – 1 Pogoń

• autor: Szymon Kollek, 2009-09-05 19:26

Nie udał się wyjazd naszemu zespołowi, seniorzy przegrywają z LZSem Walce mimo że jako pierwsi już w 5 minucie otwierają wynik spotkania.

Skład:

Witek – Wicher, Wesołowski, M. Wójtowicz, B. Wójtowicz – Maciuch, Stanek(Siorak 75’), Olejnik (Chudy 51”), Mazur – Rudolf, Rudzki(k)

Pozostali rezerwowi: Czerwiński, Bierek

Widzów: ok. 150 ( z Prudnika 15)

>>GALERIA Futbolowo<<

>>GALERIA PicsaWeb<<

Mecz w Walcach odbywał się przy typowo jesiennej aurze, było zimno i wietrznie. Od mocnego uderzenia zaczęła Pogoń, już w 3 minucie kapitan Marcin Rudzki uderza zza pola karnego, piłka odbija się od słupka po czym zostaje wybita przez gospodarzy. Chwilę później przez linię obrony sprytnie przedarł się Przemysław Rudolf, strzela mocno i celnie, piłka ląduje w siatce tuż przy słupku, 0 – 1. Pogoń nadal atakuje, bliski zdobycia bramki był Rudolf po rzucie rożnym jednak piłkę po strzale łapie bramkarz LZSu. Pierwszy strzał na naszą bramkę oddał głową napastnik gospodarzy jednak piłkę pewnie łapie Witek. Kolejną ciekawą akcje naszego zespołu zapoczątkował Wesołowski, oddaje piłkę Olejnikowi ten dośrodkowuje w pole karne, strzał Rudolfa nad poprzeczką. Kolejną okazję stworzył Marcin Rudzki, jego strzał wybija na róg bramkarz. W samej końcówce pierwszej połowy sędzia spotkania dyktuje rzut karny po faulu Witka na napastniku gospodarzy. Zawodnik LZSu Walce strzela pewnie, 1 – 1. Minutę później tracimy kolejną bramkę, po dobrym dośrodkowaniu w polek karne , napastnik gospodarzy strzela celnie głową, do przerwy 2 – 1.

Druga połowa:

W drugiej połowie mecz stracił tempo, gospodarze skoncentrowali się na defensywie, wybijając często piłkę z własnego pola karnego jednak Pogoń nie oddała celnego strzału który mógłby doprowadzić do wyrównania. Jedyny celny strzał w drugiej połowie oddali gospodarze, piłkę po rzucie wolnym z 25metrów na róg wybija Witek.  Trener Sierakowski przeprowadził dwie zmiany, w 51 minucie za kontuzjowanego Olejnika pojawił się Chudy, natomiast w minucie 75 za Stanka wchodzi Siorak.

Pogoń przegrała mecz w którym strzeliła bramkę jako pierwsza oraz kontrolowała jego przebieg do 44 minuty, jednak potem nastąpił okres dobrej gry LZSu Walce który w przeciągu dwóch minut strzela dwie bramki, jak się później okaże zwycięskie.

Kolejne spotkanie seniorów już w najbliższą sobotę o 16, przeciwnikiem będzie LZS Rusocin.