Przegrana 0 – 1 w Głubczycach

• autor: BovPrk, 2009-07-22 21:47

Drugi sparing w obecnych przygotowaniach Pogoń zagrała w Głubczycach.

Rozpoczęcie meczu planowane było na godzinę 18:00 lecz rozpoczął się o 18:30. Pogoń musiała uznać wyższość Polonii w tym spotkaniu. Gospodarze bardzo ambitnie zaatakowali, po 90 minutach było 0 – 1.

>>Galera futbolowo.pl<<

>>Galeria picasweb<<

Początkowy Skład:

Czerwiński – Pietruszka, Wesołowski, M. Wójtowicz, Bierek – Maciuch, Olejnik, Stanek, Chudy – Rudzki, Mazur.

Relacja:

Mecz zaczął się od ataku Polonii na naszą bramkę. Gospodarze obejmują prowadzeniejuż w 5 minucie spotkania. Gol wpadł po nieporozumieniu naszej obrony z bramkarzem, czego następstwem była dobitka z najbliższej odległości 0 – 1. Minutę później w dogodnej sytuacji znalazł się Marcin Rudzki, efektownie przejął piłkę i znalazł się, sam na sam, z bramkarzem, niestety wypuszcza piłkę za daleko po czym bramkarz na raty łapię piłkę, dobitka Rudzkiego w boczną siatke bramki. Kolejną kontrę zakończył celnym strzałem Łukasz Mazur, bramkarz Polonii pewnie łapie gałe. W dalszej części meczu gospodarze zdominowali pole gry, przeprowadzali groźne akcje. Po jednej z nich celny strzał zza pola karnego ląduje w naszej siatce jednak gol nie zostaje uznany po zagraniu ręką napastnika gospodarzy. Mecz utracił tempo. Pogoń przeprowadziła ciekawą akcję 1 na 1, po odegraniu Łukasza Mazura do Kamila Olejnika ten mija dwóch obrońców i mocno strzela, bramkarz łapie jednak piłkę. Do końca pierwszej części meczu na boisku panowali gospodarze, lecz bez groźniejszych strzałów.

W drugiej połowie nad Głubczycami pojawił się deszcz który towarzyszył zawodnikom już do końca spotkania. Chwilę po rozpoczęciu czerwoną kartką ukarany został obrońca gospodarzy. Niestety warunki atmosferyczne przeszkadzały w grze i mecz stracił tempo z pierwszej połowy a trenerzy obu zespołów dokonali zmian w taktyce oraz personalnych. Gospodarze ponownie przejmują inicjatywę jednak piłki po akcjach Polonii nie znajdują miejsca w naszej bramce. Mecz kończy się wynikiem 0 - 1. W naszym zespole zagrali wszyscy zawodnicy którzy przyjechali do Głubczyc.

Widzów ok. 100 w tym 10 z Prudnika.

Kolejny sparing Pogoń rozegra już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00. Naszym przeciwnikiem będzie Małapanew Ozimek, drużyna z pierwszej grupy Opolskiej Ligi „Okręgowej”.