MKS Pogoń Prudnik - archiwum - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Klub wspierają

Miasto i Gmina Prudnik

 

Powiat Prudnik

 

 

Zakład Energetyki Cieplnej w Prudniku

 

 

Prudnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

 

 

Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Niemodlinie S.A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Wywiad z Waldemarem Sierakowskim, nowym trenerem Pogoni...

  • autor: Dawid Czuń, 2009-07-18 22:39
Wywiad z Waldemarem Sierakowskim, nowym trenerem Pogoni PrudnikDzisiaj przeprowadziliśmy wywiad (dostępny również w zakładce wywiady) z naszym nowym trenerem Waldemarem Sierakowskim. Pytaliśmy trenera jak widzi miasto w którym się urodził. Pytaliśmy również o jego piłkarską przeszłość oraz jak będzie wyglądać jego wizja Pogoni Prudnik. Życzymy przyjemnej lektury.

 Waldemar Sierakowski (fot. redakcja)

Urodził się Pan w Prudniku a mieszka w Opolu, czy z sympatią wraca Pan do Prudnika?

„Tak, oczywiście z dużą sympatią. Bardzo pozytywnie przyjąłem propozycję pracy tutaj w Prudniku. Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować w mieście, w którym się urodziłem.”

Jako zawodnik grał Pan w Pogoni Prudnik, na jakiej pozycji czuł się Pan najlepiej? 

„Wtedy była pozycja for-stoper, defensywny pomocnik i na tej pozycji czułem się najlepiej”

W innych klubach też Pan grał na tej pozycji?

„W innych klubach też grałem, jako defensywny pomocnik,. Jako zawodnik grałem w III ligowym Hutniku Warszawa w Podlasiu Biała Podlaska, w klubach z IV ligi Orlęta Radzyń Podlaski i Huraganie Wołomin. Tych klubów na prawdę było dość dużo. Kończyłem w IV ligowym Silesius Kotórz Mały."

Dawno zakończył Pan karierę zawodnika?

Około trzech lat temu.”

Jak Pan ocenia czas spędzony, jako zawodnik w Pogoni? 

„Bardzo pozytywnie. Wtedy, tak naprawdę w innych warunkach funkcjonował sport, otrzymywał dotacje z zakładów pracy wszystko było pod „Froteksem”. W Prudniku było bardzo dużo grup młodzieżowych."

Ostatnim klubem, jaki Pan prowadził był Skalnik Gracze, na jakim poziomie organizacyjnym Pogoń jest w porównaniu do tego klubu?

„Trudno mi wypowiedzieć się o poziomie organizacyjnym. Na pewno poziom sportowy jest ogólnie inny, w Graczach tam była III liga, tu jest liga okręgowa. Naprawdę nie przywiązuje wagi, którą klasę rozgrywkową prowadzę, staram się prowadzić zespól profesjonalnie."

Jakie są Pana preferencje taktyczne? Będzie Pan stawiał na młodzież?

„Generalnie nie ma dla mnie znaczenia czy zawodnik ma 30 lat czy 18 będą tutaj grać najlepsi, którzy trenują, którzy będą w najlepszej  formie w danym momencie. Wydaje mi się, że będziemy grali w ustawieniu 1-4-4-2 jest to najbardziej elastyczne, klasyczne ustawienie. W tym ustawieniu gra najwięcej zespołów wystarczy jedna mała modyfikacja i to ustawienie zupełnie się zmienia."

Jakie są Pana wrażenia po pierwszym treningu?

„Jestem miło zaskoczony podejściem i zaangażowaniem zawodników i myślę, że, jeżeli to tak dalej będzie wyglądało, będzie nam się dobrze współpracowało."

W poprzednim sezonie Pogoni zabrakło bardzo niewiele do awansu, czy Pana celem będzie walka o IV ligę?

„Naszym celem przede wszystkim będzie podniesienie poziomu gry pod względem techniczno-taktycznym, jak również walka o zwycięstwo w każdym meczu."

Mógłby Pan się wypowiedzieć na temat potencjału naszych młodych zawodników?

„Trudno mówić po jednym meczu o potencjale poszczególnych zawodników. Widziałem jeden mecz drużyny Pogoni w poprzedniej rundzie z zespołem Naprzód Niezdrowice przegranym 0:1. W tym meczu może gra nie wyglądała najlepiej, ale może to wynikało z defensywnego ustawienia gości. Myślę, że pracując z drużyną,że poziom gry, kultura gry poszczególnych zawodników będzie szła do przodu."

Może pan zdradzić jak będą wyglądać przygotowania do sezonu, jakie sparingi nas czekają?

„Jest przygotowany plan przygotowań do nowego sezonu, zaplanowaliśmy 12 treningów 5 gier kontrolnych z zespołami z rożnych klas od III ligowej Victorii Chróścice do zespołu z klasy okręgowej do Małejpanwi Ozimek. Zagramy ponadto z Polonia Głubczyce i z Olimpią Lewin Brzeski. Mamy jeden wolny termin i szukamy sparing partnera."

Czy jako nowy trener planuje Pan jakieś wzmocnienia, czy tą kwestie pozostawia Pan zarządowi klubu? 

„Najpierw chciałbym się przyjrzeć zawodnikom, poznać potencjał poszczególnych zawodników, co później będzie miało przełożenie na cały zespól. Dopiero w późniejszym etapie będę rozglądał się za ewentualnymi wzmocnieniami zespołu. Myślę że zespół, który walczył o mistrzostwo klasy okręgowej nie potrzebuje aż tak dużo wzmocnień."

Dziękujemy za wywiad, życzymy wielu sukcesów.

Zdjęcia z dzisiejszego treningu:

 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [3097]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Losowa galeria

Pogoń - MKS Kluczbork (juniorzy)
Ładowanie...

Reklama