Wywiad z Mateuszem Kamińskim

• autor: dejw1d, 2009-07-11 12:50
Prezentujemy wywiad z wychowankiem (dostępny również w zakładce wywiady) Pogoni Prudnik który występował w Poloni Bytom a obecnie w GKS Katowice. Rozmawialiśmy z Mateuszem Kamińskim o Pogoni,  Prudniku oraz jego planach na przyszłość. Życzymy przyjemnej lektury.

Kiedy zaczęła się twoja przygoda z Pogonią Prudnik? Ile trwała?

Na pierwszy trening pogoni zabrał mnie kolega, jak miałem 7-8 lat... i do 19stego roku trenowałem w Pogoni.

Na jakiej pozycji najlepiej się czujesz na boisku?

Na środku obrony, chociaż zdarzało mi sie grac defensywnego pomocnika.

Jaki jest twój ulubiony numer?

W pogoni najczęściej grałem z numerem 5, polonia 17, teraz mam 27 w GKS.

Masz swojego jakiegoś ulubionego piłkarza, na którym starałeś się wzorować?

Jednego nie mam, ale zawsze podobała mi sie gra Johna Terrego i Sola Campbella.

Często odwiedzasz Prudnik?

Podczas sezonu, bywam raz na 2-3 tygodnie, ale na krotko- jeden, góra dwa dni.

Czy interesujesz się jeszcze wynikami Pogoni? Czy nić sympatii jeszcze pozostała?

Tak, interesuje się. W tym sezonie udało mi sie być na kilku meczach. Do końca liczyłem, ze uda im sie awansować. Szkoda, bo była duża szansa.

Jak Ci się podoba w klubie? Czym różni się popularna "okręgówka" od I ligi?

Jestem zadowolony z pobytu w GKS. Miedzy okręgówka, a 1 ligą jest spora różnica pod każdym względem. Okręgówka, to bardziej hobby - zabicie wolnego czasu. Liga, to juz praca - wiele wyrzeczeń.

Z GKS Katowice udało ci się uniknąć spadku z I ligi czy czujesz się częścią tego „sukcesu”?

Udało sie zrealizować cel i to jest najważniejsze. Zrobiliśmy praktycznie cos z niczego, ale na sukces zapracowała cala drużyna.

Kilka krotnie mecze, w których brałeś udział były transmitowane w telewizji czy to dodatkowo motywuje? Czy dodaje większej presji?

Raczej się o tym nie myśli, wychodzisz na boisko i musisz grac jak najlepiej.

Jak wygląda twoja sytuacja w klubie zostajesz w Katowicach czy wracasz do Bytomia? Jeżeli Katowice to, o jakie cele będziecie walczyli w najbliższym sezonie?

Sam do końca jeszcze nie wiem, ale najprawdopodobniej zostanę w Katowicach. Przed nami dwa krótkie obozy. A przyszły sezon, napewno chcielibyśmy, aby był lepszy od poprzedniego.

Jesteś jeszcze bardzo młodym zawodnikiem, czy masz jakieś cele, które chciałbyś osiągnąć w profesjonalnym futbolu?

Chyba marzeniem każdego zawodnika jest gra w reprezentacji, zaliczam się do tego grona.

Dziękujemy za wywiad.

Sparing z Polonią Głubczyce