Podsumowanie rozgrywek - Seniorzy

• autor: MrHappy, 2009-06-22 10:55

Podsumowanie rozgrywek Klasy Okręgowej Opole grupa II sezon 2008/2009

Pogoń Prudnik zakończyła rozgrywki na piątej lokacie w tabeli. Nasza drużyna w zakończonym właśnie sezonie była znacznie wyżej nawet kilkakrotnie na pozycji lidera, dlatego też to miejsce w tabeli na końcu sezonu nikogo nie zadowala. Sezon rozpoczął się dla naszych piłkarzy  bardzo dobrze od zwycięstwa w Branicach, lecz później w trzech kolejnych meczach zdołali zdobyć tylko punkt. Pogoń po kolejnych spotkaniach poprawiała miejsce w  tabeli. 2 listopada odbyło się najciekawsze spotkanie rundy jesiennej na stadionie w Prudniku. Pogoń zmierzyła się z Racłavią Racławice Śląskie. Nasza drużyna w świetnym stylu wygrała 3:1 i po tym meczu została liderem ligi okręgowej. Spadek formy w ostatnich trzech spotkaniach kosztowała nie tylko pozycję lidera ale i spadek w tabeli na 7 pozycję. Kilka wzmocnień w przerwie zimowej (m.in Olejnik, Wójtowicz, Wicher, Rudolf) i solidnie przetrenowany okres zimowy dawał nadzieję na lepszą grę w rundzie wiosennej. W pierwszej kolejce rundy wiosennej do meczu nie doszło gdyż goście z Branic nie mieli aktualnych kart zdrowia zawodników i Pogoń bez grania mogła doliczyć trzy punkty do swojego dorobku. W następnym meczu Pogoń przegrała na wyjeździe w Racławicach, lecz w Racłavi grał nieuprawniony zawodnik i wynik został zweryfikowany na korzyć dla naszej drużyny (0:3). Kapitalne widowisko zafundowali zawodnicy Pogoni kibicom w meczu z Unia Krapkowice od 0:1 do 4:1 dla naszej drużyny. Kolejne dwa mecze to straty punktów naszej drużyny po porażce 0:1 z Czarnymi Otmuchów, nadszedł  mecz z liderem: Polonią Głubczyce. Pogoń zagrała świetny mecz. Nasi piłkarze mogli wygrać to spotkanie bardzo wysoko, lecz słaba skuteczność zemściła się w końcowych momentach meczu gdy po rzucie rożnym jeden z Polonistów strzałem głową dał jeden punkt gospodarzą. Seria kolejnych sześciu  meczów bez porażki naszej drużyny( z tego pięć meczów wygranych) pokazywała że jest realna szansa na awans do IV ligi. W następnym tygodniu do Prudnika przyjechała Unia z Tułowic. Porażka 2:3 mogła przekreślić nasze szanse na awans lecz inne drużyny również gubiły punkty i dlatego też Pogoń zachowywała szanse na 2 premiowane miejsce awansem. Kolejny mecz w Jasnienicy to popis naszej drużyny. Jeden z najlepszych meczów w sezonie kończy się wysokim zwycięstwem prudniczan 4:1. W przedostatniej kolejce do Prudnika przyjechała drużyna Naprzodu Ujazdu-Niezdrowice i to goście po ładnie wykonanym rzucie wolnym wygrali ten mecz 1:0 zapewniając sobie utrzymanie w lidze okręgowej a Pogoń straciła szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ostatnia kolejka to wyjazd i mecz o prestiż z Unią Głuchołazy. Mecz dostarczył wielu emocji. Gospodarze prowadzili 2:0 do przerwy. Pogoni udało się wyrównać stan meczu, lecz Unia odpowiedziała jeszcze dwoma trafieniami i mecz zakończył się porażką naszej drużyny 5:2.

Kilka ciekawostek dotyczących zakończonego sezonu:

Pogoń w 30 ligowych kolejkach wygrała 16 razy zremisowała 5 krotnie i 9-krotnie schodziła z boiska pokonana zdobywając ogółem 53 punkty. Nasza drużyna strzeliła 63 bramki a straciła ich tylko 33 co daje najniższą liczbę straconych bramek w całej lidze.

W całej lidze okręgowej w zakończonym właśnie sezonie rozegrano 240 spotkań w których strzelono 997 bramek co daje srednią 4,77 gola na mecz. Najwięcej goli strzelili (103) piłkarze Poloni Głubczyce najwięcej stracili zawodnicy Uni Reńska Wieś (118). Najlepszą defensywą okazała się obrona Pogoni Prudnik ze straconymi 33 bramkami. 21 (najwięcej) zwycięstw odniosła Polonia Głubczyce, najbardziej kompromisowe drużyny sezonu to z 8 remisami na koncie Naprzód Ujazd Niezdrowice, Orzeł Dzierżysław, Sudety Burgrabice. Najwięcej porażek -25 Unia Reńska Wieś.

Z ligi okręgowej do IV ligi awanoswały drużyny Poloni Głubczyce i Zrywu Wysoka. Spadły zaś drużyny Orzeł Branice, Orzeł Dzierżysław, Sudety Burgrabice oraz Unia Reńska Wieś.

W drużynie Pogoni zagrało łącznie 32 zawodników. Z juniorskich drużyn Pogoni w lidze okręgowej zadebiutowali zawodnicy: Piotr Wesołowski, Radosław Zembroń, Tomasz Dziwisz, Łukasz Jania, Grzegorz Mięczakowski.

Biorąc pod uwagę, że w poprzednim sezonie Pogoń broniła się do ostatnich kolejek przed spadkiem piąte miejsce jest dobrą lokatą, jednak ambicje były wyższe. Miejmy nadzieję, że w następnym jubileuszowym* sezonie uda się awansować do wyższej klasy rozgrywkowej.

*W następnym sezonie nasz klub obchodzić będzie 65 lecie istnienia.

autor: dejw1d 2009-06-22 17:26:10

Profil dejw1d w Futbolowo

bardzo dobre podsumowanie:)

mam nadzieje ze w rocznice 65 lecia uda sie wywalczyc upragniony awans.

autor: fifarahas 2009-06-22 17:56:42

Profil fifarahas w Futbolowo I miejmy nadzieje że uda się zwerbować kogoś kompetentnego na stanowisko trenera 1 drużyny.

autor: adasio 2009-06-22 19:31:46

Profil adasio w Futbolowo Z tego co słyszałem to niewiadomo czy orzeł branice spadnie. Wzystko zależy od OZPN-u.

autor: fifarahas 2009-06-23 14:30:40

Profil fifarahas w Futbolowo WOW!! Jeszcze nikt nie skasował krytycznych słów pod adresem trenera??!! :)

autor: dejw1d 2009-06-24 12:11:18

Profil dejw1d w Futbolowo Może dlatego że jest granica między krytką a wyzwiskami