Juniorzy: Pogoń - Zryw 4:2

• autor: MrHappy, 2009-06-07 13:45
Młodzi piłkarze Pogoni Prudnik wygrali z Zrywem Wysoka 4:2 wramach II ligi juniorów.

Skład: Dawid Pich, Adam Łojek, Michał Obal, Artur Bolibrzuch, Radosław Zębroń, Kamil Ligęza, Maciej Łuć, Grzegorz Mięczakowski, Tomasz Dziwisz(k)

Bramki: 3x Tomasz Dziwisz, Maciej Łuć

Trener: Eugeniusz Wydera

Pogoń wygrała 4:2 w meczu rozgrywanym wyjątkowo na stadionie przy ul. Włoskiej (przy ul. Kolejowej w budynku klubowym odbywały się wybory do europarlamentu). Mimo, że nasza drużyna grała od początku meczu w 9 a goście z Wysokiej w 11 to Pogoń narzuciła swój styl gry i do przerwy prowadziła po dwóch bramkach kapitana Tomasza Dziwisza (2:0). Po przerwie goście zaczeli walczyć o przynajmniej remis. Udało im się pokonać dobrze spisującego Dawida Picha, który wrócił do składu po długiej kontuzji. Juniorzy naszej drużyny jednak przeprowadzali kolejne kontrataki i w jednym z takich akcji Maciej Łuć wymanewrował kilku obrońców drużyny Zrywu i uderzył bardzo mocno w światło bramki nie dając szans bramkarzowi gości. Kolejne akcje kończyły się bardzo groźnymi sytuacjami pod bramką gości. Czwartą ostatnią bramkę dla naszej drużyny strzelił Tomasz Dziwisz po ładnej samodzielnej akcji. Gości z Wysokiej stać było na odpowiedź jedną bramką i tym samym mecz zakończył się wynikiem 4:2. Nasza drużyna mimo, że grała o dwóch zawodników mniej pokazała charakter zasłużenie wygrywając ze Zrywem. Goście z Wysokiej i tak wyjechali z małym bagażem bramek straconych, gdyż sytułacji dogodnych do strzelenia bramki nasza drużyna miała dużo więcej niż cztery.

We wtorek nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie (już w pełnym składzie) tym razem z LZS Lubrza. Mecz odbędzie się przy ulicy Kolejowej 7 w Prudniku o godzinie 17 ale to Lubrza będzie gospodarzem tego spotkania. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na to spotkanie.