Pogoń Prudnik-Sudety Burgrabice 7:1

• autor: MrHappy, 2009-05-17 09:15

Nasza drużyna odniosła piąte zwycięstwo z rzędu.Tym razem Prudnicka Pogoń rozgromiła Sudety Burgrabice 7:1

Zapraszamy na relację z tego spotkania.

Pogoń wystąpiła w składzie:

Krzysztof Witek (70'Mateusz Kroczyński), Ireneusz Jazowiecki, Sebastian Muzyka, Bartosz Wójtowicz, Grzegorz Pietruszka, Bogusław Pogoda, Kamil Olejnik, Tomasz Stanek, Tomasz Maciuch (62' Marcin Głuszek), Przemysław Rudolf (68' Paweł Wesołowski), Marcin Rudzki kpt

Trener: Dariusz Trojak

Bramki strzelali:

Pogoda, 2x Rudzki,2x Rudolf, Olejnik, Głuszek

Widzów: ok 270

Pierwszą groźną akcje przeprowadzili piłkarze gospodarzy w 5 minucie Marcin Rudzki zagrał wzdłuż bramki piłkę z, którą minął się Przemysław Rudolf. W 7 minucie padła pierwsza bramka dla Pogoni, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bogusław Pogoda pięknym strzałem w górny róg bramki (1:0). Goście próbowali w 13 minucie zaskoczyć naszego bramkarza z rzutu wolnego lecz ten w dobrym stylu broni strzał. Po drugiej stronie boiska z rzutu wolnego w słupek trafił Rudzki, który próbował przelobować młodego bramkarza Sudetów. W 22 minucie goście wyprowadzili groźny kontratak, który zakończył się bramką wyrównująca (1:1). Na samodzielną akcję w 28 minucie zdecydował się Kamil Olejnik, który świetnym dryblingiem zgubił obrońców z Burgrabic lecz uderzył w środek bramki i bramkarz gości poradził sobie z tym strzałem. Pogoń atakowała nadal i stwarzała sobie kolejne sytuacje. W 30 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Pogoda lecz jego za mocny strzał przeleciał nad poprzeczką. Goście z Burgrabic szukali jednak nadal swoich szans w kontratakach lecz kolejny raz dobrze w bramce Pogoni spisał się Krzysztof Witek. Gospodarze odpowiedzieli akcją w 43 minucie Rudolf zagrał prostopadłą piłkę po skrzydle Olejnikowi, który wrzuca ją w kierunku Rudzkiego a ten pięknym strzałem z woleja kończy akcję bramką (2:1). Goście próbowali natychmiast odpowiedzieć na tą bramkę i w 45 minucie spotkania po wrzuceniu piłki z bocznego sektora boiska zawodnik w polu karnym trafia głową - w słupek

Pogoń Prudnik-Sudety Burgrabice 2:1 (wynik do przerwy)

Po przerwie pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, w 45 minucie zawodnik z Burgrabic po błędzie naszej obrony trafia w słupek. Później na boisku panowała i rządziła nasza drużyna. 49 minuta Przemysław Rudolf wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem gości (3:1). Minutę później w polu karnym piłkę dostał Rudzki i pięknym strzałem od słupka podwyższa prowadzenie (4:1). Groźnym strzałem nazywanym potocznie "spadającym liściem" popisał się w 55 minucie Tomasz Stanek lecz piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Kolejną stuprocentową sytuację w 60 minucie wykorzystał Rudolf wychodząc sam na sam z bramkarzem Sudetów (5:1). Goście rzadko w drugiej połowie bywali pod naszą bramką i taki sporadyczny widok zobaczyliśmy w 73 minucie lecz zawodnik z Burgrabic strzela obok bramki Kroczyńskiego. Na ok. 45 metrze od bramki Sudetów świetnym odbiorem popisał się Kamil Olejnik z bramki postanowił wyjść bramkarz, Olejnik oddał piłkę Pietruszce, który po wejściu Wesołowskiego został przesunięty do ataku lecz strzelił obok pustej bramki. W 80 minucie Olejnik zdecydował się na kolejną indywidualną akcję tym razem wykorzystał swój dobry drybling gubiąc obrońców gości i z 11 metra strzela kolejną bramkę dla gospodarzy (6:1). Ostatnią bramkę gospodarze strzelili w 84 minucie bardzo mocnym strzałem z ostrego kąta bramkę popisał się Marcin Głuszek. W 89 minucie Pietruszka wyszedł sam na sam lecz w tym przypadku bramkarz gości wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Piłkarze naszej drużyny udowodnili po raz kolejny, że są mocną ekipą i będą walczyć o awans do ostatniej kolejki rozgrywek. Obserwując ten mecz można wysnuć wnioski że 7:1 to i tak niski "wymiar kary" dla piłkarzy z Burgrabic. Pogoń przeważała pod każdym względem na boisku i mogła wygrać jeszcze wyżej. Mimo kilku osłabień dobrze zagrali zmiennicy co pokazuje, że Pogoń ma szeroką wyrównaną kadrę.

Już w następnej kolejce nasza drużyna pojedzie do Wysokiej gdzie mecz z tamtejszym Zrywem będzie ważną potyczką w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.