Juniorzy Pogoni wygrywają mecz u siebie (5:2)

• autor: MrHappy, 2009-05-11 20:02
Młodzi piłkarze Pogoni Prudnik w dniu 10 maja 2009 r. wygrali kolejny mecz tym razem z LZS Ścinawą Nyską 5:2
Skład w jakim wystąpili młodzi piłkarze Pogoni :
Mateusz Kroczyński, Adam Łojek, Michał Obal, Maciej Łuć, Dawid Skawiński, Artur Bolibrzuch, Kamil Bedryj(47' Michał Sługocki), Tomasz Dziwisz ktp, Grzegorz Mięczakowski(85' Marcin Langner), Paweł Stypuła, Dawid Wincenciak (47' Krzysztof Kowolik)

-Maciej Łuć

Młoda drużyna Pogoni w ,której grają zawodnicy od rocznika 1990 do 1993 wygrali kolejny mecz tym razem z drużyna LZS Ścinawa Nyska i zajmują 5 lokatę w tabeli II ligi juniorów.Spotkanie w rundzie jesiennej w Ścinawie Nyskiej zakończył się zwycięstwem w ostatnich minutach naszej drużyny 5:4. Mecz od początku zapowiadał iż będzie to spotkanie walki i tak ten mecz wyglądał od pierwszego gwizdka sędziego.Wzajemne ataki nie przynosiły stuprocentowych sytuacji pod bramkowych.Pierwsi niemoc strzelecką przełamali goście po składnej akcji i błędzie naszego obrońcy Ścinawa objęła prowadzenie. Ambitnie grająca Pogoń zaatakowała z większym przekonaniem i w 35 minucie w polu karnym akcję z najbliższej odległości świetnie wykończył Artur Bolibrzuch. Do przerwy już wynik nie uległ zmianie.Po przerwie drużyna Pogoni w, której na początku doszło do zmian w składzie postanowiła mocniej zaatakować bramkę gości i w ok.55 minucie po kuriozalnym błędzie bramkarza piłkę do pustej bramki wpakował kapitan zespołu Tomasz Dziwisz. Po tej bramce drużyna juniorów Pogoni zaczęła panować na boisku. Kolejne bramki strzelali Michał Sługocki, Grzegorz Mięczakowski oraz Maciej Łuć, na te trzy kolejne bramki naszej drużyny młodzi piłkarze ze Ścinawy potrafili odpowiedzieć jednym trafieniem.

Juniorzy Pogoni Prudnik udowodnili po raz kolejny, że stanowią bardzo dobre zaplecze dla pierwszej drużyny Pogoni.Pomimo wielu osłabień zespołu, ze składu ubyli na tą rundę miedzy innymi wypożyczeni: Kacper Sroka, Rafał Brożek, Adrian Kapnik(wszyscy do Polonii Pogórze), Robert Bedryj(do LZS Niemysłowice) do Poloni Biała odszedł Jarosław Żurawski.Z zawodników zazwyczaj dostępnych trenerowi zabrakło miedzy innymi Radosława Zembronia, Kamila Ligęzę, Łukasza Janie( wyjazdy na wycieczki szkolne itp) Michał Kaczor i Dawid Pich (drobne urazy) oraz do końca sezonu nie zagra dotychczasowy kapitan zespołu Piotr Wesołowski, który jest kontuzjowany.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra na wyjeździe z Polonią Biała (17.05.2009r stadion w Białej godz.11) a u siebie nasi juniorzy zagrają z Startem Bogdanowice (24.05.2009r stadion przy ul. Kolejowej w Prudniku godz.11 -wstęp wolny)