Unia Reńska Wieś-MKS Pogoń Prudnik

• autor: MrHappy, 2009-05-02 17:37

W wyjazdowym meczu 22 kolejki ligi okręgowej Pogoń Prudnik odniosła zwycięstwo nad Unia Reńska Wieś (4;0) Zapraszam na opis meczu !!

Nasza drużyna doskonale wiedziała , że mecz w Reńskiej Wsi będzie bardzo ważny, oraz że ten wyjazd jest doskonałą szansą zdobycia 3 punktów.

Trener Dariusz Trojak postanowił wystawić następujący skład :

Krzysztof Witek (od 30 min Mateusz Kroczyński) Ireneusz Jazowiecki, Sebastian Muzyka, Grzegorz Pietruszka, Przemysław Chudy(od 30 min Michał Jaszczułt),Kamil Olejnik, Marcin Wicher, Tomasz Maciuch, Marcin Głuszek, Przemysław Rudolf oraz Marcin Rudzki (kpt)

Pogoń pojechała z nastawieniem wywalczenia trzech punktów i od początku meczu postanowili zaatakować lecz ambitnie grający gospodarze postanowili stawić czoła wyżej notowanemu rywalowi.

6 minuta- pierwszą ładna akcje przeprowadzili piłkarze Pogoni Olejnik zagrał piłkę do Rudolfa a ten podał ją Rudzkiemu a ten oddał minimalnie chybiony strzał w boczną siatkę

10 minuta- rzut wolny wykonywany przez Przemysława Rudolfa z około 30 metrów w dobrym stylu broni bramkarz gospodarzy

13 minuta- pierwsza groźna akcja gospodarzy , którzy oddali strzał po zamieszaniu w polu karnym Pogoni lecz obronna ręką z tej sytuacji wyszedł Krzysztof Witek

15 minuta-Grzegorz Pietruszka przeprowadził rajd z piłka prawą stroną boiska i zacentrował ją w pole karne gospodarzy a tam znalazł sie Marcin Rudzki oddając strzał głową nad poprzeczka drużyny Unii

21 minuta- Kamil Olejnik decyduje się na indywidualną akcję, oddając strzał w polu karnym wcześniej dryblując kilku obrońców drużyny gospodarzy

25 minuta- groźne dośrodkowanie z bocznego sektora boiska zamyka Marcin Głuszek uderzając piłkę nad poprzeczką

35 minuta-Marcin Wicher zagrywa piłkę do Tomasza Maciucha a ten strzela z 20-metra od bramki gospodarzy nad bramką

43 minuta-Marcin Rudzki ogrywa kilku obrońców podaje piłkę do Przemysława Rudolfa a ten z ok.12 metrów do bramki nie myli się i daje prowadzenie Prudnickiej Pogoni (0;1)

Druga połowa rozpoczęła sie od kolejnych ataków gości z Prudnika

55 minuta-druga bramka Pogoni i druga bramka Rudolfa ,który uderzył piłkę w górny róg bramki z linii pola karnego (0;2)

60 minuta-kolejne dobre ofensywne wejście Grzegorza Pietruszki kończy sie świetną interwencją bramkarza

64 minuta-kolejna bramkowa akcja Pogoni, Maciuch zagrywa piłkę do Rudzkiego a ten podaje ją do Marcina Głuszka a ten pięknym technicznym strzałem pokonuje bramkarza Unii (0;3)

70 minuta-obrońca Michał Jaszczułt znalazł sie w narożniku pola karnego nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę gospodarzy lecz piłka trafia w boczną siatkę

75 minuta-Doświadczony obrońca Ireneusz Jazowiecki podaje piłkę do Marcina Wichra ten oddaje ją do Tomasza Maciucha a on z ok 17 metrów strzela czwartą bramkę dla gości ustalając wynik spotkania (0;4)

80 minuta-mimo cztero bramkowej przewagi piłkarze Pogoni przeprowadzili kolejna groźna akcję pod bramka gospodarzy Marcin Rudzki oddaje strzał podczas zamieszania w polu karnym lecz obrońca Unii wybija strzał

86 minuta-akcję skrzydłem Rudolfa zamyka Marcin Wicher strzelając głową w słupek

90 minuta-strzał z ok.10 metrów Przemysława Rudolfa broni bramkarz gości

W drużynie Pogoni doszło do zmian w 30 minucie gdyż Przemysław Chudy został kontuzjowany wprowadzony został za niego Michał Jaszczułt a że na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców to trener musiał zmienić bramkarza z doświadczonego Krzysztofa Witka na młodego bramkarza juniorów z kilkoma epizodami w drużynie seniorskiej Mateusza Kroczyńskiego, który wszedł przy stanie 0;0 pod wielką presją lecz z swoich zadań na boisku wywiązał sie bez zarzutu i zasługuje młody bramkarz Pogoni na pochwały

Pogoń Prudnik udowodniła ,że jest bardzo dobrze przygotowana do rundy rewanżowej i z taką grą mogą zając bardzo dobre premiowane awansem miejsce w tabeli .Personalne decyzje trenera Trojaka przynoszą efekty w postaci kolejnych punktów w dorobku naszych piłkarzy.

Kolejne spotkanie naszej drużyny odbędzie się 5 maja 2009 roku na stadionie przy ulicy Kolejowej 7 w Prudniku o godzinie 18 wstęp 5zl (kobiety oraz młodzież do lat 18 wstęp wolny).Wspomóżmy klub z naszego miasta licznie zbierając sie na stadionie