Pogoń Prudnik - Czarni Otmuchów

• autor: fifarahas, 2015-05-30 23:32

Stare piłkarskie porzekadło mówi - Jak się nie da wygrać, to trzeba zremisować. Ten plan minimum dziś prudniczanie zrealizowali.

Pomimo doskonałych warunków do gry, mecz nie zachwycił. Drużyna przyjezdnych aby prolongować nadzieje na pozostanie w gronie 4 - ligowców, musiała myśleć o zwycięstwie. W przypadku Pogoni, 3 pkt bardzo mocno przybliżały by fakt pozostania w lidze na przyszły sezon. Remis nikogo dziś nie urządzał i ten wynik w zasadzie podtrzymuje status obu drużyn z przed dzisiejszej kolejki. Pogoń na przestrzeni całego meczu, wypracowała co najmniej trzy sytuacje po których bramki paść powinny. W pierwszej odsłonie, w doskonałej sytuacji pomylił się Mazur, mijając się z piłka po próbie uderzenia głową po centrze na ok. 5 - 6 metrze. W drugiej połowie, Rudzki po strzale zaliczył słupek, a Surma przestrzelił z ostrego kąta praktycznie na pustą bramkę. Trzeba również odnotować sytuacje gości po której piłka zatrzepotała w bramce Roskosza, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Końcowy wynik raczej żadnej z drużyn nie krzywdzi i w dużej mierze odzwierciedla to co działo się na boisku,a mecz do porywających niestety nie należał.

Z pozasportowych aspektów, warte odnotowania są zorganizowane przez klub i sponsorów atrakcje dla najmłodszych kibiców z okazji Dnia Dziecka. Oprócz pamiątkowych piłek z autografami naszych piłkarzy, młodzież otrzymała paczki ze słodyczami i gadżetami. Dodatkową atrakcją w przerwie meczu była możliwość strzelenia "karnego" do bramki bronionej osobiście przez naszego bramkarza Tomasza Roskosza.

Skład naszej drużyny wraz ze zmianami, znajduje się w zakładce relacja po prawej stronie niniejszego serwisu.