Porażka z Głubczycami

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2014-08-25 09:51

W 4 kolejce IV ligi opolskiej Saltex, nasza drużyna musiała uznać wyższość gości z Głubczyc.

Przyjezdni zaprezentowali znacznie lepszą grę ofensywną stwarzając groźne sytuacje podbramkowe. Pogoń starała się grać z kontrataku z miernym skutkiem. Poloniści tuż przed przerwą zdobyli bramkę na 1:0, a kilka minut po wznowieniu drugiej podwyższyli na 2:0. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się łatwym zwycięstwem gości, Pogoń przeprowadziła kontrę, po której Leśniowski zdobył kontaktową bramkę. Przy stanie 1:2 nasza drużyna zwietrzyła szansę na wywalczenie chociażby jednego punktu i zaczęła stwarzać groźne sytuacje. Swoich szans na bramkę nie wykorzystali Pogoda i Rudzki. Niedługo potem sędzia zakończył spotkanie.

W środę nasza drużyna udaje się na mecz pucharowy. Spotkanie zostanie rozegrane w Smarchowicach Śląskich o godz. 17.30.

W opolskiej lidze juniorów starszych drużyna trenera Półchłopka przegrała w Zdzieszowicach 2:0.

MKS Pogoń Prudnik - Polonia Głubczyce 1:2 (0:1)
0:1 Milewski 44", 0:2 Wanat 50", 1:2 Leśniowski 89".

Pogoń: Roskosz - Dziwisz (79" Pogoda), Rysz, Cajzner, Wicher - Pietruszka (79" Gościej), Scholz (46" Leśniowski), Rewucki (80" Borowicz), Płóciennik - Surma, Rudzki
Trener: Dariusz Przybylski

Polonia: Woźniak - Kiklaisz, Lenartowicz, Wiciak, Jamuła - Milewski, Kobylnik (73" Krywko), Grek (58" Hanuszewski), Złoczowski - Wanat (86" Sobociński), Cieślik (46" Krupa).
Trener: Marek Hanzel

Sędziował Arkadiusz Przystał (KS Nysa).

Żółte kartki: Cajzner, Wicher, Pietruszka (ż).