Szczęśliwy remis w 3 kolejce IV ligi opolskiej SALTEX.

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2014-08-20 12:54

W meczu 3 kolejki ligi opolskiej SALTEX, Pogoń zremisowała z drużyną Sparty Paczków 1:1.

W pierwszej połowie nasza drużyna tylko dwa razy zagroziła bramce rywala, czego nie można powiedzieć o przeciwnikach. Przyjezdni dokładnie rozgrywali piłkę w środku pola i stwarzali groźne sytuacje. Na nasze szczęście napastnik gości marnował sytuację za sytuacją. Pomimo przebiegu spotkania to Pogoń jako pierwsza zdobyła bramkę. W 36 minucie spotkania Marcin Rudzki ustawił piłkę na 20 metrze i z rzutu wolnego zakręcił w okienko bramki gości, nie dając bramkarzowi żadnych szans. Dwie minuty później, Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie. Groźną kontrę ostrym strzałem zakończył Rudzki, jednak tym razem piłka przeleciała nad poprzeczką. W 44 minucie spotkania przyjezdnym udało doprowadzić się do wyrównania.

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Drużyna z Paczkowa prowadziła grę i stwarzała groźne sytuacje. Zawodnicy Pogodni nie potrafili grać piłką, a nieliczne sytuacje stwarzali tylko za sprawą Rudzkiego, Surmy i Dziwisza. W ostatniej minucie spotkania przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie, ale napastnik gości przegrał pojedynek sam na sam z Roskoszem.

W sobotę na mecz 4 kolejki do Prudnika przyjedzie ubiegłoroczny spadkowicz III ligi i obecny wicelider tabeli, drużyna Polonii Głubczyce. Początek spotkania o godz. 17.00

MKS Pogoń Prudnik - Sparta Paczków 1:1 (1:1)
1:0 Rudzki 36", 1:1 Osuchowski 44"

Pogoń: Roskosz - Pietruszka, Wicher, Cajzner, Dziwisz - Pogoda (61" Rysz), Scholz, Płóciennik (46" Gościej), Leśniowski - Surma, Rudzki
Trener: Dariusz Przybylski

Sparta: Czarnecki - Olszewski,Jasiok, Kilian,Kowalski - Osuchowski, Sypek, Bobiński, Michaliszyn (80" Podobiński) - Niziołek (90" Cymara), Gucwa (75" Bogdanowicz).
Trener: Marcin Krótkiewicz

Sędziował:
Kartki: Scholz, Rudzki, Dziwisz (ż).

Pogoń - LZS Konradowa (sparing)