Pierwsze zwycięstwo Pogoni.

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2014-08-18 12:49

W 2 kolejce IV ligi opolskiej SALTEX, nasza Pogoń wygrała przy Kolejowej 7 z Orłem Źlinice 3:2.

Jako pierwsi zaatakowali goście i już w 9 minucie Kowalczyk wygrał pozycję w naszym polu karnym i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na odpowiedź Pogoni kibice nie musieli długo czekać. Sześć minut później, debiutujący przed prudnicką publicznością Leśniowski dostał dobre podanie od Rudzkiego, wyczekał bramkarza, aż ten się położy i przy asekuracji obrońcy z ostrego kąta doprowadził do wyrównania.
W 39 minucie spotkania za faul w polu karnym Pogoni sędzia dyktuje jedenastkę. Do piłki podchodzi Syldorf i pokonuje Roskosza, któremu niewiele brakowało do obrony rzutu karnego. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się zwycięstwem gości, Pogoń przeprowadziła akcję, po której Surma doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Orzeł był drużyną przeważającą, co nie oznacza, że Pogoń nie miała swoich sytuacji. Najbliższy wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie był Rewucki, którego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na słupku bramki gości.
Na kwadrans przed końcem spotkania Pogoń przeprowadziła zwycięską kontrę. Najgroźniejszy tego dnia Surma wpadł w pole karne Orła i wycofał piłkę na 4 metr pola karnego. W niemałym zamieszaniu do piłki doszedł Leśniowski i strzelił jak się później okazała zwycięską bramkę.

Trzecia kolejka już w najbliższą środę. Do Prudnika przyjeżdża zespół z Paczkowa, który w dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził 1 punkt. Należy odnotować fakt, że oba mecze rozgrywał na wyjazdach – w Oleśnie (1:2) i Strzelcach Opolskich (1:1) – zatem będzie to ich trzecie wyjazdowe spotkanie.

20.08.2014 r. MKS Pogoń Prudnik – Sparta Paczków godz. 18.00

Pogoń Prudnik - Orzeł Źlinice 3:2 (2:2)
0:1 Kowalczyk 9", 1:1 Leśniowski 15", 1:2 Syldorf 39" (karny), 2:2 Surma 43", 3:2 Leśniewski 76".

Pogoń: Roskosz - Pietruszka (46" Rysz), Wicher, Cajzner, Dziwisz – Rewucki, Gościej (63" Płóciennik) - Leśniowski (78" Borowicz), Pogoda - Surma, Rudzki.
Trener Dariusz Przybylski.

Orzeł: Lokaj - Strzelczyk, Ciach, Danieluk, Balewicz - Młyńczak (75" Zygmunt), Churas, Szpon (50" Werner), Malinowski, Syldorf (86" Drozd) - Kowalczyk.
Trener Krzysztof Job.

Sędziował: Mirosław Zapotoczny (Krapkowice);
Żółte kartki: Wicher, Płóciennik - Kowalczyk.