Udane zakończenie sezonu drugiej drużyny.

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2014-06-23 14:23

Na ostatni mecz tego sezonu nasze rezerwy udały się do Olbrachcic na mecz z tamtejszym LZSem.

Całe spotkanie to typowy mecz walki. Zarówno boisko jak i rywale nie pozwalali na grę piłką.
Pierwszą bramkę zdobył Pogoda, który urywając się obrońcom gospodarzy posłał piłkę obok bezradnego bramkarza. Kilka minut później, po zamieszaniu w polu karnym zawodnicy z Olbrachcic mogli cieszyć się z bramki wyrównującej. Na odpowiedź naszych zawodników nie trzeba było długo czekać. Osadców zagrał długą piłkę za plecy obrońców do Wesołowskiego. Nasz kapitan przyjął piłkę, przełożył na lewą – słabszą – nogę i zawinął po długim rogu nie do obrony. Niestety tuż przed przerwą gospodarzom udało się wyrównać, a następnie po błędzie naszego bramkarza wyjść na prowadzenie.

Po zmianie stron Pogoń doszła do głosu i stworzyła kilka groźnych okazji do zmiany rezultatu. Udało się to dopiero dzięki rzutowi karnemu podyktowanemu za faul na Burkatcie. Pewnym egzekutorem okazał się Łubniewski. Zwycięską bramkę zdobył Olszewski po indywidualnej akcji. Warto zaznaczyć, że za faul na Pogodzie goście kończyli mecz w 10-tkę.
Zwycięstwo nad Olbrachicami pozwoliło naszej drużynie zakończyć sezon na 7 miejscu w tabeli.

Rada drużyny w imieniu całego zespołu pragnie podziękować Panu Staroście, Prezesowi klubu wraz z Zarządem oraz kibicom za pomoc i wsparcie. Cała Pogoń zawsze razem !

LZS Olbrachcice - MKS Pogoń II Prudnik 3:4
0:1 Pogoda, 1:2 Wesołowski, 3:3 Łubniewski, 3:4 Olszewski

Pogoń: Sroka - Olszewski (83" Kollek), Łuć, Osadców, Hose (85" Łuczka) - Łubniewski, Smołkowicz (65" Baniak), Bieniarz (78" Klimisz), Wesołowski (45" Zdrojkowski) - Pogoda, Burkat

Kartki: Burkat, Łuć (ż)