Wysokie zwycięstwo na zakończenie sezonu.

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2014-06-20 17:57

W ostatnim meczu tego sezonu, nasza prudnicka Pogoń wysoko, bo aż 4:0 pokonała Stal Brzeg.

Początek pierwszej połowy rozpoczął się od śmiałych ataków gości, jednak ich akcje ofensywne kończyły się przechwytami naszych obrońców. Pogoń grała z kontry i już w 9 minucie (po jednej z nich), za sprawą Surmy objęła prowadzenie. W 18 minucie spotkania Pogoda przejął piłkę na własnej połowie boiska i środkiem pola przeprowadził rajd pod pole karne przeciwnika. Po drodze minął balansem ciała pomocnika gości, by w ostateczności dograć piłkę na 7 metr do Rudzkiego. Naszemu snajperowi nie pozostało nic innego jak tylko podwyższyć wynik spotkania na 2:0.
Pięć minut później (22 min.), aktywny tego dnia Surma zdecydował się na soczyste uderzenie na bramkę Brzeżan. Bramkarz gości z niemałymi problemami zdołał jednak wybić piłkę poza pole karne.
W 25 minucie Cajzner spróbował technicznym uderzeniem zaskoczyć bramkarza Stali, ale piłka ku zaskoczeniu tego ostatniego zatrzymała się na słupku i wyleciała za bramkę.
W 30 minucie spotkania goście stworzyli przypadkową okazję do zdobycia bramki. Jeden z zawodników Stali posłał wysoką piłkę w stronę Roskosza. Ten pewny, iż futbolówka zdoła wyjść poza boisko, nie zdecydował się na interwencję. Odprowadzana przez niego wzrokiem piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki i dopiero wyszła poza boisko.
Osiem minut później goście po raz kolejny zagrozili bramce Roskosza. Lewą stroną boiska popędził pomocnik gości i dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł niepilnowany napastnik Brzeżan i mocnym uderzeniem głową w lewy, górny róg bramki zmusił naszego golkipera do pokazania swoich nieprzeciętnych umiejętności. Tylko kapitalna interwencja naszego kapitana, uchroniła zespół przed stratą bramki.
Dwie minuty później (40 min.) soczysty strzał oddał Scholz, ale tym razem bramkarz, choć z problemami nie dał się zaskoczyć.
W 45 minucie spotkania doszło do niemałego zamieszania. Sędzia odgwizdał faul na Pietruszce. Ten sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość i „uderzył” zawodnika głową. Po kilkunastu sekundach przepychanek, sędzia podjął „ciekawą” decyzję i pokazał zawodnikom po ŻÓŁTEJ kartce.

Po przerwie piłkarze obu zespołów uznali, iż emocje z końcówki pierwszej połowy wystarczą kibicom również w drugiej. Na pierwszą ciekawą sytuację po stronie Pogoni przyszło nam czekać do 62 minuty. Do rzutu wolnego z prawej strony boiska podszedł Rudzki. Oddał lekki strzał/wrzutkę na bramkę rywala. Jak się okazało piłka sprawiła niemałe problemy bramkarzowi gości i wyszła na rzut rożny. Tym razem do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Dziwisz i dośrodkował futbolówkę na Rudzkiego. Nasz najlepszy snajper sezonu (14 bramek), przedłużył podanie do Cajznera, który pewnym strzałem podwyższył na 3:0.
W 85 minucie po błędzie obrońcy gości, profesor Rudzki położył bramkarza i ustalił wynik spotkania na 4:0 za co zebrał gromkie brawa kibiców.
W 89 minucie spotkania, pewny zwycięstwa swojej drużyny trener Przybylski dał zadebiutować w barwach seniorskiej drużyny Pogoni Benedyktynowiczowi i w kolejnych minutach Gemzie i Boguckiemu.
Tym miłym akcentem nasza Pogoń zakończyła sezon na 8 miejscu w tabeli. Gratulujemy drużynie, trenerowi, działaczom i wiernym kibicom.

MKS Pogoń Prudnik – STAL Brzeg 4:0 (2:0)
1:0 Surma 9”, 2:0 Rudzki 18”, 3:0 Cajzner 63”, 4:0 Rudzki 85”

Pogoń: Roskosz(c) – Dziwisz, Pietruszka (46”Borowicz), Wicher, Rysz (91”Gemza) – Cajzner, Płóciennik (89”Benedyktynowicz), Scholz (92”Bogucki), Surma, Pogoda - Rudzki
Trener: D. Przybylski

Kartki: Pietruszka, Dziwisz, Surma (ż)