Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Niemodlinie S.A.

Aktualności

Zwycięstwo juniorów w meczu na szczycie !

• autor: MrHappy, 2014-06-03 23:33

Prudniczanie pewnie 2:0 pokonują wicelidera z Gogolina w ramach 21 kolejki Opolskiej Ligi Juniorów.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że podopieczni Mariusza Półchłopka na trzy kolejki przed końcem rozgrywek powiększyli przewagę nad Gogolinem do 5 punktów.  Jeszcze za wcześnie typować zwycięzcę ligi, ale  to prudniczanie są w tym momencie najpoważniejszym kandydatem do jej wygrania. Pierwsza połowa meczu toczyła się pod wyraźne dyktando gospodarzy. Już w 5 minucie po dośrodkowaniu Benedyktowicza groźnie główkował Kiebzak. Golkiper przyjezdnych precyzyjnie uderzoną przez naszego napastnika piłkę sparował na poprzeczkę, a następnie umiejętnie ją wyłapał.  W pierwszych 20 minutach co rusz dochodziło do dużego zamieszania w polu karnym gogolinian lub w jego obrębie, brakowało jedynie skutecznego wykończenia. Sytuacyjne strzały Balana, Kiebzaka czy niezwykle aktywnego  w ofensywie Mięczakowskiego były zbyt lekkie, bądź nieznacznie mijały bramkę rywali.  W 18 minucie Kasprzycki z głębi pola uruchomił na prawym skrzydle Litwina, który w pełnym biegu wdarł się w pole karne i uderzył w prawy krótki róg, obok interweniującego na przedpolu bramkarza gości. Futbolówka przeleciała  nieznacznie obok bramki.  Około 25 minuty Mięczakowski uderzył z 14 metrów nieco ponad lewym „okienkiem” , za chwilę ten sam zawodnik ponownie chybił, tym razem z ponad 20 metrów. W 30 minucie Litwin skopiował swój  wyczyn z 18 minuty, uderzając w kierunku dalszego słupka,  też minimalnie niecelnie.  Około 35 minuty efektownie z pierwszej piłki ( po wysokim koźle)  uderzał zza pola karnego Benedykotowicz. Piłka trafiła w ręce dobrze ustawionego bramkarza.  Dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Różański, strzelając z półwoleja z około 8 metrów obok prawego spojenia słupka z poprzeczką.  W samej końcówce pierwszej połowy z 20 metrów uderzał (z rzutu wolnego)  Benedyktowicz, ale obrońcy z muru odbili piłkę ponad poprzeczkę.  Obiektywnie oceniając walka w pierwszej części meczu toczyła się głównie na połowie ambitnie broniących się rywali, ograniczających się do nielicznych kontrataków.  Jeśli już nawet stworzyli bezpośrednie zagrożenie bramki  Mięczakowskiego, to ich strzały wyraźnie mijały jej światło.
    W drugiej połowie po zejściu z boiska Borowicza w poczynania obronne Pogoni wdarł się chaos.  Ponadto cofnięcie do formacji obronnej Benedyktowicza sprawiło rozluźnienie w formacji pomocy i przeciwnik przejął niespodziewanie inicjatywę w grze. Jeszcze w pierwszych 10 minutach   po przerwie to Pogoń była bliższa zdobycia bramki. Niefortunnie wybijaną przez bramkarza gości piłkę przejął Kiebzak, ale zamiast lobować  stojącego wysoko na przedpolu bramkarza i obrońców, trafił w ręce tego pierwszego.  Od tego momentu sytuacja na boisku się odwróciła i teraz Gogolin był zespołem dużo groźniejszym, zdecydowanie dominując w środku pola. Rywalom zadanie ułatwiali też niefrasobliwie zachowujący się obrońcy gospodarzy,  źle się nawzajem asekurujący czy wybijający futbolówkę wprost pod nogi napastników z Gogolina.  W tym okresie dwukrotnie, po niezbyt szczęśliwych interwencjach wyraźnie spóźnionego Rysza, sytuację kapitalnymi paradami ratował starszy z braci Mięczakowskich.  Najbardziej dogodną sytuację przyjezdni zmarnowali około 68 minuty, kiedy napastnik  z Gogolina znalazł się  w sytuacji sam na sam z Mięczakowskim.  Na nasze szczęście będąc w idealnej pozycji  na wprost bramki, wyraźnie przeniósł piłkę ponad poprzeczkę bramki Pogoni.  Dopiero przeprowadzona przez trenera zmiana w 69 minucie  (Bogucki zmienił  Rysza) uporządkowała naszą grę defensywną  w środku pola, skutecznie neutralizując przewagę rywali.  Akcje Pogoni ponownie nabrały rozmachu i zaczęliśmy stwarzać coraz groźniejsze sytuacje bramkowe. W 70 minucie prostopadłe podanie z głębi pola dotarło do wbiegającego w pole karne Mięczakowskiego, który przytomnie strzelił w długi róg, obok bezradnie interweniującego na przedpolu golkipera gości. Bramka wyraźnie podcięła skrzydła przeciwnikom. Pogoń już wyraźnie przeważała, a potwierdzeniem tego były groźne strzały z dystansu Kiebzaka, Magdziaka i Litwina. W 82 minucie w polu karnym po raz kolejny znalazł się Mięczakowski, dogrywając piłkę wzdłuż linii bramkowej do wbiegającego z prawej strony Litwina, a ten pewnie podwyższył na 2:0. W zasadzie było po meczu, chociaż 2 minuty przed końcowym gwizdkiem Mięczakowski znowu próbował ograć  wysoko interweniującego na przedpolu bramkarza.
    Reasumując, cały mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa i druga faza gry po przerwie, ewidentnie należały do gospodarzy. Pierwszych 25 minut gry w drugiej połowie,  to wyraźna dominacja ambitnie walczącego w tym meczu Gogolina.  Z przekroju całego spotkania wygrał jednak zespół, który stworzył o wiele więcej sytuacji bramkowych.
   Na wyróżnienie w prudnickiej Pogoni zasłużyli niezwykle ofiarnie grający tego dnia Magdziak, Kasprzycki, Benedyktowicz, Balan, Gemza, Litwin  i bezbłędny Borowicz. Klasą dla siebie był wygrywający wiele pojedynków  z obrońcami gości młodszy z Mięczakowskich, pracujący   na całej długości i szerokości boiska.  Warto również podkreślić, że gdyby nie instynktowne interwencje na przedpolu drugiego z braci Mięczakowskich, o trzy punkty byłoby niezwykle trudno.

Bramki: Michał Mięczakowski (70), Patryk Litwin (82)