MKS Pogoń Prudnik - GLKS Kietrz 0:3 (0:0)

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2014-06-01 13:40

Na mecz 37 kolejki SALTEX ligi do Prudnika przyjechała zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli, drużyna GLKS Kietrz. Goście już dawno stracili szansę na utrzymanie, z kolei Pogoń wciąż walczy o przyszłoroczny byt w IV lidze. O tym, jak ważny był to mecz nie trzeba więcej pisać.

Pogoń przystąpiła do spotkania z powracającym za kartki Wichrem, z kolei w gronie ubytków znalazło się dwóch kluczowych zawodników – Olejnik (kontuzja pleców) i Mazur (kartki).

W tym miejscu mógłbym wpisać wynik spotkania i zakończyć relację, gdyż w całym meczu Pogoń zagroziła bramce rywala może 2 razy – nie licząc karnego, gdyż jak się okazało, bramkarz nie miał z nim najmniejszych problemów. W związku z powyższym … zapraszam do zapisu „minuta po minucie”.

2 min. Szybki napastnik gości urywa się naszym obrońcom, wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela obok bramki
4 min. Ten sam zawodnik dostaje długie podanie za linię obrony Pogoni, na szczęście na posterunku Roskosz, który wychodząc z bramki wybija piłkę na aut
7 min. Groźny strzał z dystansu zawodnika gości broni Roskosz
11 min. Faul Wójtowicza na skraju linii pola karnego i rzut wolny dla gości. Mocno wstrzelona po ziemi piłka w pole karne, zamieszanie pod bramką, do piłki dochodzi zawodnik gości, strzela i słupek ratuje Pogoń. Kolejne zamieszanie, dobitka nad bramką Roskosza
16 min. Żółtą kartką za „gadanie” ukarany Pietruszka
24 min. Kolejny groźny strzał gości na bramkę Pogoni
31 min. Szansa na bramkę dla gości, Roskosz ratuje Pogoń
45+2 min. Koniec I połowy. Przez całą pierwszą połowę to goście byli stroną dominującą. Grali piłką, stwarzali sytuacje i groźnie strzelali. Pogoń oddała może 2 strzały na bramkę rywala, nie stworzyła żadnej sytuacji bramkowej, grała bardzo niedokładnie, popełniając w obronie i pomocy dużo błędów.

46 min. Za narzekającego na uraz (pachwiny) Rudzkiego wchodzi Borowicz. Do ataku przesunięty zostaje obrońca Dziwisz.
48 min. Groźnie pod bramką Pogoni, po raz kolejny na posterunku Roskosz
50 min. Pierwsza groźna sytuacja dla Pogoni. Surma podbija piłkę za siebie, dochodzi do niej Dziwisz i uderza z woleja obok bramki gości.
53 min. Groźny strzał zawodnika z Kietrza broni Roskosz
57 min. Powietrzna walka Pogody z obrońcami Kietrza przynosi skutek. Jeden z nich zagrywa piłkę ręką i sędzia odgwizduje rzut karny dla Pogoni. Pod nieobecność Mazura i Rudzkiego, piłkę na 11 metrze ustawia Cajzner i strzela po ziemi w sam środek bramki. Bramkarz pewnie broni. Euforia po obronie rzutu karnego nie trwała długo. Goście wyprowadzają piłkę środkiem boiska. Powracający do obrony Cajzner atakuje na środku boiska od tyłu nogi rywala, za co otrzymuje czerwoną kartkę i Pogoń kończy mecz w 10tkę. Jak ważna to była minuta spotkania, mogliśmy się przekonać kilka minut później.
62 min. Świeżo wprowadzony lewy pomocnik gości, urywa się Borowiczowi, wychodzi sam na sam Roskoszem i strzela na 0:1.
67 min. Mocno wstrzelonej piłki z lewego skrzydła nie wybija żaden z obrońców Pogoni. Dochodzi do niej napastnik z Kietrza, wkręca w ziemię Pogodę i strzela pod poprzeczkę na 0:2.
72 min. Sytuacja dla Pogoni, groźnie na bramkę strzela Surma. Bramkarz gości wybija piłkę przed siebie, dochodzi do niej Płóciennik i strzela nad bramką.
82 min. Zmiana w Pogoni. W miejsce Pogody pojawia się Burkat.
85 min. Kolejna szansa dla Kietrza. Groźny strzał mija bramkę Roskosza.
86 min. 0:3 !! Scholz wyprowadzając piłkę z pod własnego pola karnego za daleko wypuszcza piłkę. Próbując naprawić swój błąd, kopie mocno futbolówkę, która niefartownie odbija się od zawodnika przyjezdnych i wpada obok bezradnego Roskosza.