Przygotowania do sezonu juniorów starszych

• autor: MrHappy, 2014-03-24 19:24

Nasi juniorzy starsi są po intensywnym okresie przygotowawczym. Szczegóły w rozwinięciu.

Przygotowania do rundy wiosennej juniorów starszych.

Szkoleniowy wyjazd do Zabrza i Bytomia.

Przygotowania do rundy rewanżowej obecnego sezonu nasz zespół juniorski rozpoczął już w styczniu. W pierwszej fazie okresu przygotowawczego pracowaliśmy głównie nad siłą i wytrzymałością. Treningi odbywały się na kompleksie sportowym należącym do współpracującego z naszym klubem Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku. Dzięki życzliwości Pana dyrektora Hajdeckiego bez ograniczeń korzystaliśmy ze szkolnej siłowni, sali gimnastycznej i Orlika. W treningu siłowym położyliśmy nacisk na funkcjonalność i dynamikę . Kolejny etap przygotowań obejmował szereg ćwiczeń rozwijających czucie piłki, poprawiających czas reakcji i orientację w grze na małej przestrzeni. Trenując na Orliku skupiliśmy się na umiejętności wygrywania pojedynków 1:1 oraz na grze w przewadze podczas ćwiczonych fragmentów gry. Staraliśmy się wykorzystywać przy tym wyuczone pasy podań. W małych grach taktycznych zgrywaliśmy ze sobą zawodników poszczególnych formacji i doskonaliliśmy szybki atak po podwojeniu.

Po tygodniowym zgrupowaniu na Orliku rozegraliśmy sparing z juniorami Polonii Nysa wygrywając na wyjeździe 4:1. Bramki w tym meczu dla Pogoni zdobyli: Forma, Litwin, Kiebzak i Balan. W naszych poczynaniach na boisku nie widać jeszcze było płynności i oczekiwanej organizacji gry, ale jak na pierwszy raz wypadliśmy nie najgorzej. W dniach 13 -15 marca przebywaliśmy na Śląsku, gdzie m.in. rozegraliśmy dwa mecze kontrolne, pierwszy z juniorami Górnika Zabrze, a drugi z rezerwami Polonii Bytom. Z Górnikiem doznaliśmy dotkliwej porażki 1:7, chociaż nie patrząc na wynik sama gra naszego zespołu w niektórych momentach była obiecująca. Szkoda tylko, że wskutek problemów z transportem wyszliśmy na boisko spóźnieni i bez solidnej rozgrzewki, co spowodowało, że pierwszą połowę przegraliśmy aż 5:0. W drugiej połowie nadal przeważał Górnik, ale już bez takiego naporu jak w pierwszych 45 minutach. Honorowe trafienie dla Pogoni zaliczył Patryk Litwin. Ten sam zawodnik w samej końcówce jeszcze dwukrotnie mógł zmniejszyć rozmiary naszej porażki. Co by nie mówić mecz wygrał zespół w każdym elemencie sztuki piłkarskiej zdecydowanie lepszy. Górnik to aktualnie lider śląskiej ligi juniorów starszych i prawie pewny kandydat do gry w lidze makroregionalnej w przyszłym sezonie. Warto nadmienić, że juniorzy Górnika dwukrotnie pokonali grające w trzeciej lidze rezerwy Górnika, które przecież nie tak dawno gościły w Prudniku, wygrywając 3:0 z naszymi seniorami. W piątek 14 marca odbyliśmy, na nieodpłatnie udostępnionym dla nas przez Górnika boisku w Makoszowach, dwa bardzo pożyteczne treningi. Korzystając ze sztucznej murawy mogliśmy przećwiczyć dynamiczne fragmenty gry, z zastosowaniem ustalonych przez trenera wariantów rozegrania. Ponadto dopracowaliśmy organizację naszego ustawienia w obronie podczas rzutu rożnego, jak również jego rozegranie w ofensywie. Ostatniego dnia pobytu na Śląsku zmierzyliśmy się z drugą drużyną Polonii Bytom. Mecz zakończył się dla nas porażką 2:4 (0:1 do przerwy), ale zagraliśmy przeciwko starszym kolegom z Bytomia bardzo ambitnie i dojrzale, zaskakując ich swoją postawą na boisku. Dwukrotnie doprowadzaliśmy do remisu, a przy stanie 2:2 nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Mecz mógł różnie się potoczyć gdyby Forma, Laszczak i Kiebzak wykazali więcej opanowania. W końcówce wraz z upływem sił straciliśmy dwa gole. Bramki dla Pogoni w meczu z Polonią zdobyli: Litwin i Forma. Kończąc nasz pobyt na Śląsku, zasiedliśmy sobotnim wieczorem na trybunach stadionu Górnika Zabrze, gdzie na żywo mogliśmy obejrzeć ekstraklasowy pojedynek miejscowych z Pogonią Szczecin. W tygodniu poprzedzającym inaugurację ligi odbyliśmy dwa treningi i rozegraliśmy ostatni sparing z Reńską Wsią wygrywając u siebie 4:0. Tylko w pierwszych dwudziestu minutach rywale toczyli z nami wyrównany pojedynek. Później Forma dał nam prowadzenie 1:0 i nastąpiła wyraźna dominacja Pogoni. Po przerwie bramki jeszcze zdobywali: Laszczak, Michał Mięczakowski i Balan.

Zespół wydaje się być dobrze przygotowany do rozgrywek pod względem motorycznym, technicznym i taktycznym. Jakość przygotowań zweryfikują jednak same wyniki w meczach ligowych. Wszystkim sympatykom naszego klubu obiecujemy godnie reprezentować barwy klubowe. W każdym meczu damy z siebie wszystko i będziemy walczyć z pełnym zaangażowaniem do samego końca, nawet jeśli nie dysponujemy zbyt wysokimi umiejętnościami piłkarskimi.

Juniorzy starsi Pogoni wraz z trenerem i kierownikiem drużyny serdecznie dziękują Zarządowi oraz działaczom naszego klubu za dofinansowanie wyjazdu szkoleniowego do Zabrza i Bytomia. Działaczom Górnika i Polonii dziękujemy za miłe przyjęcie i życzliwość podczas pobytu na Śląsku. Dziękujemy również za miłe przyjęcie i opiekę ze strony kierownictwa wraz z opiekunami Bursy Miejskiej w Zabrzu, gdzie niczego nam nie brakowało.

Skład :

Maciej Adamczyk, Rafał Gaura, Paweł Laszczak, Roman Forma, Patryk Litwin, Tomasz Szajdewig, Tomasz Mięczakowski, Patryk Borowicz, Łukasz Kiebzak, Robert Kasprzycki, Krystian Benedyktowicz, Michał Mięczakowski, Marcin Magdziak, Patryk Balan

Trener: Mariusz Półchłopek

Autor tekstu i zdjęć : Mariusz Półchłopek

Warto zauważyć, że w pierwszym meczu rundy rewanżowej w I lidze Juniorów podopieczni Mariusza Półchłopka pokonali na wyjeździe zespół Piasta Strzelce Opolskie. Zwycięstwem 3:1 nasi juniorzy uzyskali status lidera rozgrywek z przewagą 3 punktów nad MKS-em Gogolin.

Galeria zdjęć :