Uzyskanie statusu OPP

• autor: Obserwator , 2013-12-20 15:23

Po wielomiesięcznej procedurze nasz klub uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego.

SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO   W dniu   28-11-2013  nadał Miejskiemu Klubowi Sportowemu POGOŃ PRUDNIK Status Organizacji Pożytku Publicznego. W ten sposób zakończyła się wielomiesięczna procedura zapoczątkowana  jeszcze w 2012 roku  przyjęciem nowego statutu Stowarzyszenia.  Klub nasz uzyskując Status Organizacji Pożytku Publicznego uzyskał szereg przywilejów które są zarezerwowanie dla tego typu organizacji  min.

1.   prawo do otrzymywania 1% podatku od osób fizycznych

2.    możliwość angażowania do zbiórek publicznych małoletnich wolontariuszy

3.    zwolnienie od:
- podatku dochodowego
- podatku od nieruchomości
- opłat skarbowych
- opłat sądowych
- podatku od czynności cywilnoprawnych

Najistotniejszym przywilejem jaki uzyskał nasz Klub   jest  prawo otrzymywania 1% podatku od osób fizycznych.  Wszyscy sympatycy Pogoni Prudnik  mogą  wspomóc  swój Klub  przekazując w rozliczeniu  rocznym  podatku od osób fizycznych za 2103 r. (Tzw. Rozliczenie PIT) 1 % SWOJEGO PODATKU .Należy tylko w stosownej rubryce wpisać  Numer KRS: 0000058858