BTP Stal Brzeg - MKS Pogoń Prudnik

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2013-11-17 12:00

W 15 kolejce Saltex ligi, Pogoń zremisowała w Brzegu ze Stalą 1:1.

Do ostatniego meczu rudny jesiennej Pogoń przystąpiła bez pauzujących za kartki: swojego najlepszego strzelca Marcina Rudzkiego (3ż) oraz Mateusza Dziwisz (7ż), ale z wracającym do składu Łukaszem Mazurem.
   Całe spotkanie zostało zdominowane przez drużynę z Brzegu, która pomimo wielu okazji bramkowych nie potrafiła pokonać dobrze dysponowanego Roskosza. Pogoń stwarzała zagrożenie jedynie po stałych fragmentach gry i szybkich kontrach. I właśnie po jednej z nich Grzegorz Pietruszka z własnej połowy boiska posłał długą piłkę do Łukasza Mazura, który przy asekuracji dwóch obrońców wbiegł w pole karne gospodarzy i czubkiem buta posłał ją w kierunku bramki gospodarzy. Piłka ku ucieszy licznie przybyłych kibiców z Prudnika wpadła do siatki. Była 47 minuta i 0:1 dla naszych. Kolejne minuty to "obrona Częstochowy" i nieliczne kontry Pogoni.
   Kiedy kibice z nadzieją odliczali czas do końca spotkania gospodarze z Brzegu zdobyli wyrównującego gola. Przy linii bocznej boiska, Pietruszka wdał się w kiwkę z pomocnikiem gospodarzy, po czym stracił piłkę, a ta dobrze dośrodkowana w pole karne Roskosza znalazła drogę do siatki za sprawą Fabiszewskiego - 75 minuta i 1:1.
  Pomimo wielu okazji bramkowych po stronie gospodarzy, wynik nie uległ zmianie i Pogoń przywiozła z Brzegu 1 pkt. Biorąc pod uwagę liczbę stworzonych i niewykorzystanych sytuacji bramkowych drużyny z Brzegu, jest to jeden niezwykle szczęśliwy punkt. Gdyby nie strata głupiej bramki ?

BTP Stal Brzeg - MKS Pogoń Prudnik 1:1 (0:0)
1-0 Mazur 47", 1-1 Fabiszewski 75"

Stal: Szymocha –  Domański, Kotecki, Józefkiewicz, Ptak, Kulczycki, Raczyński, Nesterów (68 " Bonar), Łobodziec (60" Michalak), Fabiszewski, Rabanda (83" Pączek)
Trener Sebastian Sobczak.

Pogoń: Roskosz - Rysz (75" Pogoda), Kobiałka, Surma, Cajzner - Pietruszka, Wojtowicz, Olejnik, Scholz, Masternak - Mazur

Kartki: Kotecki, Józefkiewicz (ż) - Pietruszka, Rysz (ż)