Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Niemodlinie S.A.

Aktualności

MKS Pogoń Prudnik - Sparta Paczków

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2013-10-26 17:31

W meczu 12 kolejki opolskiej IV ligi, nasza Pogoń wygrywa z dotychczasowym liderem, drużyną Sparty Paczków 3:2 (0:2).

Początek spotkania to próba opanowania środka pola przez obie drużyny. Dużo szybkich akcji i wiele nieudanych podań. Pierwszą groźną sytuację stworzyła Pogoń w 16 minucie spotkania, lewym skrzydłem urwał się Olejnik i mocno wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne, bramkarz gości rzucił się na nią, a ta nieoczekiwanie przeleciała mu pod brzuchem, niestety nikt z naszych zawodników nie zamknął akcji. W 36 minucie w polu karnym gości, po faulu na Olejniku sędzie dyktuje rzut karny, by po chwili zmienić swoją decyzję (po konsultacji z sędzią bocznym) i odgwizdać spalonego.
Dwie minuty później, goście wychodzą na prowadzenie. Napastnik Sparty wychodzi z Roskoszem sam na sam, mija naszego bramkarza i z ostrego kąta strzela do pustej bramki - 0:1.
W 44 minucie pomocnik Sparty dośrodkowuje z lewej strony boiska na głowę ... , a ten niepilnowany podwyższa prowadzenie na 0:2.

Druga połowa rozpoczyna się od groźnych sytuacji Pogoni, która wykonując serię rzutów rożnych dwukrotnie jest bliska bramki kontaktowej.

W 61 minucie spotkania Pogoń dopina swego i strzela bramkę kontaktową. Olejnik wrzuca piłkę za plecy obrońców Sparty, a nadbiegający z lewej strony boiska  Dziwisz umieszcza ją "po długim rogu" w bramce gości - 1:2.
Jedenaście minut później jest już 2:2. Z prawej strony boiska dośrodkowuje bardzo aktywny tego dnia Dziwisz, akcję szczęśliwie zamyka niepilnowany Cajzner i doprowadza do remisu.
Kolejne minuty to kolejne sytuacje Pogoni, w 79 minucie meczu piłka przypadkowo trafia do Masternaka, który decyduje się na strzał. Nieczysto uderzona piłka zatrzymuje się na słupku, a dobitkę Dziwisza na rzut rożny z problemami paruje bramkarz Sparty.
W 82 minucie spotkania Pogoń przeprowadza kluczową dla tego spotkania akcję. Z prawej strony boiska Rudzki podprowadza piłkę pod pole karne Sparty, spogląda na partnerów, wrzuca piłkę za plecy obrońców gości, do futbolówki dopada Dziwisz i w podobny sposób jak przy bramce na 1:2 wyprowadza Pogoń na upragnione prowadzenie - 3:2 !
Ostatnie minuty meczu to mądra gra na czas i zmiany w obu drużynach. W 83 minucie na boisko w miejsce Masternaka wchodzi - doświadczony - Gnoiński, by już po 4 minutach wylecieć z niego "za pyskówkę"? wobec sędziego.
W związku z powstałym "zamieszaniem" sędzia dolicza dodatkowe ok. 5 minut, jednak udaje się "dowieźć" wynik do końca i ostatecznie zwyciężyć lidera 3:2 !!!!!

"Nigdy nie spadnie, hej Pogoń nigdy nie spadnie" .....

MKS Pogoń Prudnik - KS Sparta Paczków 3:2 (0:2)
0-1 Szwarga 38", 0-2 Harmata 44", 1-2 Dziwisz 61", 2-2 Cajzner 72", 3:2 Dziwisz 82"

Pogoń: Roskosz - Cajzner, Surma, Kobiałka, Pietruszka - Dziwisz, Wójtowicz, Olejnik, Scholz, Masternak (82"Gnoiński) - Rudzki ( 90+1" Paweł Wesołowski)

Sparta: Folęga - Podobiński, Harmata, Kolasa , Szafarski, Niziołek (70" Gucwa), Jędrocha, Robak, Fluder, Krótkiewicz (80" Wróblewski), Szwarga

Kartki: Dziwisz,Pietruszka, Wójtowicz (ż) Gnoiński (cz)