Zapowiedź meczu Pogoń - Małapanew

• autor: smakosz szczawiu z nasypu, 2013-08-06 10:34

W najbliższą sobotę piłkarze Pogonii zainaugurują rozgrywki IV Ligi Opolskiej SALTEX. Podopieczni Dariusza Przybylskiego zmierzą się na K7 z drużyną Małapanew Ozimek. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17:00.

Do spotkania z Małąpanwią, Pogoń powinna przystąpić w najsilniejszym składzie. Kadra zespołu zdaje się być bardzo szeroka. W meczach sparingowych zagrali wszyscy zawodnicy stanowiący o sile zespołu z poprzedniego sezonu oraz kilku "nowych" (P.Rudolf, Szotek). Na debiut liczą również nasi juniorzy Forma, Rysz, Kurmański, Kijewski. Na pełnych obrotach z zespołem trenuje kontuzjowany w ostatnim czasie Pietruszka oraz Masternak. Jedyne czego brakuje to ... frekwencji na treningach.

Kilkanaście tygodni temu, Pogoń - przez wielu skazana na pasmo porażek - w niezłym stylu obroniła się przed spadkiem, urywając punkty zespołom z czołówki - co świadczy o drzemiącym potencjale zespołu. Cele na ten sezon nie zostały jednoznacznie określone. Kibice od zespołu oczekują walki i zaangażowania w każdym spotkaniu, po cichu licząc na uplasowanie się w górnej części tabeli.

Drużyna z Ozimka w ubiegłym sezonie zajęła 4 miejsce tracąc do miejsca premiowanego awansem zaledwie 1 pkt. W nadchodzącym sezonie jest uważana za jednego z faworytów do awansu, choć w przerwie letniej została poważnie osłabiona. Z zespołem pożegnali się m.in. Malik, Helder Rodriguez, Noga, Kwolek i Jacek, a kilku graczy wciąż jest kontuzjowanych: Blozik, Staroń.
W trakcie przygotowań do nowego sezonu drużyna z Ozimka rozegrała pięć meczy kontrolnych, wygrywając jedno z TOR-em Dobrzeń (3:1), remisując dwa z Victorią Chróścice (2:2) i Startem Dobrodzień (2:2) oraz  dwukrotnie przegrywając ze Spartą Lubliniec (2:3) i Startem Namysłów (1:3). Z testowanych zawodników kadrę zespołu zasilą Krzemiński, Stręk, Lech i Zmuda (Swornica), a uzupełnią ją wychowankowie z drużyny juniorów.

W poprzednim sezonie:
Małapanew Ozimek - Pogoń Prudnik 2:0
Pogoń Prudnik - Małapanew Ozimek 2:2 (Gnoiński, Mazur)

Prudnik, Kolejowa 7 - Sobota, 10.08.2013r. godz. 17:00

Pogoń Prudnik - Start Bogdanowice źródło: startgalmetbogdanowice.futbolowo.pl