Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Niemodlinie S.A.

Aktualności

Ostatni sprawdzian juniorów starszych Pogoni przed ligą

• autor: BovPrk, 2013-03-30 08:58

Przygotowywujący się do rundy wiosennej zespół juniorów starszych naszego klubu rozegrał mecz kontrolny z drużyną seniorów LZS Niemysłowice. Pojedynek odbył się w środę 27 marca br. na boisku w czeskich Mikulovicach.

Wygraliśmy 5:1 (do przerwy 2:1) po bramkach zdobytych przez: Kijewskiego, Formę, Kobiałkę i Surmę (2).

Spotkanie miało dwa oblicza. Pierwsza połowa to wyrównana walka, z sytuacjami bramkowymi stwarzanymi przez obydwa zespoły. W tym okresie gry niezwykle groźni zawodnicy Niemysłowic zdecydowanie zdominowali nas w środku pola. Graliśmy zbyt asekuracyjnie, szczególnie brakowało nam wyjścia szybkim atakiem i zaskoczenia ambitnie walczącego rywala. Nie ustrzegliśmy się też błędów w kryciu i asekuracji, co zmusiło nas do przeprowadzenia korekt w składzie i ustawieniu. Już w drugiej części pierwszej połowy zdołaliśmy przejąć inicjatywę i zdobyliśmy prowadzenie. Wydawało się, że następne bramki są kwestią czasu. Błąd lewego środkowego obrońcy Pogoni w kryciu, do prostopadłego zagrania z głębi pola dochodzi jeden z napastników Niemysłowic i strzałem z pola karnego nie daje żadnej szansy Mięczakowskiemu. Przy wyniku 1:1 na moment znowu się wyrównała gra, ale tuż przed przerwą przytomne uderzenie Formy daje Pogoni prowadzenie 2:1.

Po przerwie rywale opadli nieco z sił, a naszym zaczęła dużo lepiej układać się gra ofensywna. Ponadto w obronie ustrzegliśmy się poważniejszych błędów. Zdobyte w tej połowie bramki to efekt składnych i dobrze przygotowanych akcji ofensywnych całego zespołu. W ogóle chłopcy pokazali wiele ciekawych zagrań, wykorzystując przy tym kilka wariantów ćwiczonych na treningach.

Podsumowując, sparing z Niemysłowicami potwierdził dobre przygotowanie motoryczne drużyny do rozgrywek ligowych. Obiecująco, mimo popełnionych błędów w pierwszej połowie, wyglądała też organizacja gry defensywnej i ofensywnej. Chłopcy, mimo że duża część z nich mogłaby jeszcze występować w młodszej kategorii wiekowej, prezentują wysoki poziom wyszkolenia indywidualnego i umiejętności współdziałania na boisku. Pierwszy ligowy mecz z MKS-em w Kluczborku zweryfikuje realny potencjał drużyny i określi jej cele na najbliższą przyszłość.