Juniorzy młodsi - podsumowanie sezonu

• autor: BovPrk, 2012-07-05 10:44

Zapraszamy na podsumowanie sezonu juniorów młodszych Pogoni Prudnik.

Drużyna Juniorów Młodszych przygotowania do sezonu rozpoczęła 20 lipca 2011r. na obiektach klubowych by już 31 lipca na zaproszenie W. Bedryja wziąć udział w  turnieju, który odbywał się na obiektach LZS Niemysłowice. W trakcie okresu przygotowawczego drużyna rozegrała cztery gry kontrolne min. z Huraganem Wołomin i SMS Słupsk. Inauguracja rundy jesiennej wypadła na 4 września w wyjazdowym meczu z „Plonem” Skoroszycie, który zakończył się wynikiem 4:1 dla naszej młodej drużyny. Z dorobkiem 15pkt., na które składało się pięć zwycięstw i jedna porażka (z Polonią Nysa), drużyna plasowała się na drugim miejscu w Lidze Juniorów Młodszych na szczeblu wiodącego w naszym regionie P.P.N. w Nysie. Na zakończenie 2011r. zespół wygrał Halowy Turniej Juniorów Młodszych w Pakosławicach.

Po okresie świąteczno-noworocznym już 9 stycznia rozpoczęły się przygotowania do rundy rewanżowej, na które to poza treningami składały się sparingi, których rozegrano w sumie pięć w tym z przebywającą w naszych okolicach na zgrupowaniu, czołową drużyną ligi wielkopolskiej – Amicą Wronki. Runda rewanżowa rozpoczęła się 14 kwietnia br.. Nasza drużyna nie zmarnowała szansy na końcowy sukces i na finiszu rozgrywek wyprzedziła najgroźniejszego rywala, nyską Polonię, którą w rewanżu na stadionie przy ul. Kolejowej ograła w stosunku 2:0. Dorobek 31 punktów (dziesięć wygranych, jeden remis i jedna porażka) pozwolił cieszyć się naszym młodym piłkarzom ze zwycięstwa w całych rozgrywkach na szczeblu P.P.N.Nysa. Wygrana w lidze na szczeblu podokręgu wiodącego w myśl zapisów regulaminowych dała naszej drużynie awans do Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Na zakończenie sezonu w pierwszej dekadzie czerwca juniorzy młodsi wzięli wespół z drużynami z Czech ( FK Jesenik, TJ Sokol Krasne Loucky), Ukrainy i zaprzyjaźnioną prudnicką Spartą udział w turnieju pod nazwą „Małe Euro” zorganizowanego z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Prudniku. Nasza drużyna reprezentowała barwy Italii. Dobra gra w tym turnieju naszego zespołu zaprocentowała zaproszeniem ze strony czeskiej do udziału w międzynarodowy turnieju w ramach obchodów 100-lecia „kopanej” w Jeseniku, gdzie poza gospodarzami turnieju udział wzięły tak renomowane tamtejsze kluby jak Sigma Olomouc i Hradec Kralove.

Zorganizowane 22 czerwca w klubie zakończenie sezonu 2011/12 miało charakter podsumowania i tak: na przestrzeni roku przez szeroką kadrę zespołu przewinęło się 38 zawodników, z czego pięciu (P.Pańczyk, D.Bogucki, T.Mięczakowski, M.Kubatek i M. Gemaza) mają za sobą występy w Opolskiej Lidze Juniorów Starszych, trzech (M. Stefański, T.Mięczakowski i M.Burkat) wypożyczono na zasadzie współpracy do drużyny Sparty Prudnik. Zespół rozegrał 32 mecze, z czego 19 wygrał, 3 zremisował a w 10 uznać musiał wyższość rywali przy korzystnym bilansie bramkowym 123-54. Najwięcej meczy, bo 32 rozegrał Tomasz Szajdewig i ten też zawodnik najdłużej przebywał na boisku (2135min.), najwięcej bramek zdobył Łukasz Kiebzak – 22, najwięcej asyst zaliczył Łukasz Szymski – 21 a trzynaście żółtych i trzy czerwone kartki są dopełnieniem statystyk.

Podczas uroczystego zakończenia sezonu młodzi zawodnicy „Pogoni” otrzymali za zwycięstwo w lidze i  wywalczony awans medale oraz pamiątkowe, charakterystyczne (bo klubowe) dyplomy. Ponadto dwóch zawodników (Paweł Zdrojkowski i Łukasz Kiebzak) otrzymało od trenerów I. Kwoka i M. Kulaka indywidualne wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek. Jak to bywa przy tego typu okazjach spotkanie podsumowujące sezon przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

Przygotowania do sezonu 2014 juniorzy starsi