Piłkarska majówka

• autor: BovPrk, 2012-04-30 12:48

Już jutro (1 maja) Pogoń rozegra kolejny ligowy mecz. Tym razem na Kolejową 7 przyjedzie Polonia Nysa.

Z Polonią mierzyliśmy się nie tak dawno w meczu 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Kwietniowe spotkanie wygrała Pogoń po bramce Kacpra Sroki. Tym razem dojdzie do ligowej potyczki pomiędzy tymi zespołami. Polonia za cel w obecnym sezonie ma utrzymanie IV ligowych rozgrywek w Nysie i po 23 kolejkach goście nadal muszą zbierać punkty. Zajmują oni ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli z przewagą 3 punktów nad Czarnymi Otmuchów którzy są już w strefie spadkowej. W ostatniej kolejce Polonia wygrała 2 – 1 z Orłem Źlinice, było to szóste zwycięstwo Nysan w sezonie, siedem spotkań kończyło się remisami a dziesięć przegranymi zespołu z Sudeckiej.

Ostatnie mecze z Polonią Nysa:

Sezon 2010/2011:

Pogoń Prudnik 1 – 1 Polonia Nysa - IV liga jesień

Polonia Nysa 1 – 1 Pogoń Prudnik - IV liga wiosna

Sezon 2011/2012:

Polonia Nysa 0 – 0 Pogoń Prudnik - IV liga jesień

Pogoń Prudnik 1 - 0 Polonia Nysa - Puchar Polski OZPN

Pogoń po remisie w Głubczycach nadal zachowuje szanse w walce o ligowy awans, konieczne w tej grze będzie zwycięstwo nad Polonią która na pewno nie jest faworytem jutrzejszego meczu. Zapowiada się piekna pogododa dlatego już teraz zapraszamy na to spotkanie.

Pogoń Prudnik – Polonia Nysa, 1 maja (wtorek), godzina 17:00, Stadion Miejski przy ul. Kolejowej 7.

Pogoń - Polonia Biała (sparing juniorów)