Piłkarski weekend

• autor: BovPrk, 2012-04-19 10:45

Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższy weekend dla kibiców piłkarskiej Pogoni. Na Kolejowej 7 odbędą się dwa ligowe spotkania. Seniorzy w sobotę z Orłem Źlinice, juniorzy w niedzielę z Odrą Opole.

Na początek mecz IV ligi opolskiej. Przeciwnikiem Pogoni będzie zespół Orła Źlinice. Goście to aktualny beniaminek ligi, w zeszłym sezonie wywalczyli oni promocję do IV ligi wygrywając rozgrywki klasy okręgowej grupy pierwszej województwa opolskiego. W obecnych rozgrywkach Orły grają solidny football i z planowanym utrzymaniem (jak to najczęściej ma miejsce w przypadku beniaminków) nie powinno być problemu. W dotychczasowych 21 kolejkach reprezentacja Źlinic zgromadziła 29 punktów co daje ósmą pozycję w ligowej tabeli ( 6 wygranych, 11 remisów, 4 porażki, bramki: 37/27). W ubiegłej kolejce Orzeł nie sprostał Swornicy przegrywając 1-2 na własnym terenie, natomiast jesienią w Źlinicach w meczu z Pogonią kibice bramek nie ujrzeli.

Nasi zawodnicy rozgrywają swoje spotkania w iście angielskim tempie, w ciągu 2 tygodni seniorska Pogoń zagra piąte spotkanie o stawkę. Co cieszy 3 z 4 zakończonych już meczy to wygrane naszego zespołu, co jest najlepszym przykładem progresu formy po serii niepowodzeń na początku rundy. Liczymy na kolejne punkty.

Pogoń Prudnik – Orzeł Źlinice, sobota 21 kwietnia, godzina 16:00, stadion przy ul. Kolejowej 7 w Prudniku.

Gorzej radzą sobie juniorzy starsi Pogoni w rozgrywkach Opolskiej Ligi Juniorów a czeka ich kolejne wyzwanie. Do Prudnika zawita wicelider rozgrywek Odra Opole. OKS traci do absolutnego lidera MKSu Kluczbork 13 punktów, zgromadzenie 37 "oczek" daje gościom drugą lokatę w tabeli z przewagą 5 punktów nad trzecim OKSem Olesno. Odra wygrywała 11 razy, remisowała czterokrotnie a 3 spotkania przegrała. W ostatniej kolejce goście zremisowali 1-1 z MKSem Gogolin.

Juniorom Pogoni na pewno przyda się wsparcie w walce o utrzymanie się w lidze, chłopaki grają coraz lepiej ale wciąż brakuje skuteczności pod bramką rywali, jeśli ten problem uda się rozwiązać Pogoń powinna zacząć wskakiwać wyżej w ligowej tabeli. Obecne przed ostatnie miejsce chwały zawodnikom nie przynosi ale nie należy składać broni, do końca sezonu jeszcze 10 spotkań.

MKS Pogoń Prudnik – OKS Odra Opole – Opolska Liga Juniorów, niedziela 22 kwietnia, godzina 11:00, stadion przy ul. Kolejowej 7 w Prudniku.

Zapraszamy do wspierania Pogonistów!

Pogon - Olimpia (sparing)