W środę z Polonią Nysa.

• autor: BovPrk, 2012-04-16 22:54

W najbliższą środę (18.04) do Prudnika zawita Polonia Nysa w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Polonia Nysa to znany a zarazem najczęściej niewygodny przeciwnik Prudniczan. Na co dzień oba zespoły rywalizują w ramach rozgrywek IV ligi opolskiej, tym razem spotkają się jednak w Pucharze Polski. Środowi goście w wspominanych rozgrywkach ligowych zajmują 10 pozycję, zgromadzili 34 punkty (9 zwycięstw, 7 remisów, 4 porażki). W ostatniej kolejce ligowej Nysanie zremisowali 4-4 z Olimpią Lewin Brzeski.

Droga Polonii w rozgrywkach Pucharu Polski:

Rolnik Lasocice 0 – 6 Polonia Nysa

Orzeł Olszanka 1 – 5 Polonia Nysa

Pogoń Prudnik ? - ? Polonia Nysa

Ostatnie mecze z Polonią Nysa:

Sezon 2010/2011:

Pogoń Prudnik 1 – 1 Polonia Nysa - IV liga jesień

Polonia Nysa 1 – 1 Pogoń Prudnik - IV liga wiosna

Sezon 2011/2012:

Polonia Nysa 0 – 0 Pogoń Prudnik - IV liga jesień

Pogoń po wygranej w Graczach wraca do optymalnej formy, jednak pucharowy mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. Z Nysą zazwyczaj remisujemy, goście w zeszłym tygodniu odpoczywali podczas gdy Pogoń eliminowała Rusocin więc i przewaga wolnych dni po stronie Polonii. Przewagą naszych piłkarzy będzie na pewno gra na własnym terenie. Liczymy na ciekawe spotkanie.

Pogoń Prudnik – Polonia Nysa, 1/8 Pucharu Polski OZPN, środa 18 kwietnia 2012, godzina 17:00, Stadion Miejski przy ul. Kolejowej 7. Zapraszamy!

UWAGA: Prosimy o rozpowszechnienie informacji o tym meczu gdyż z przyczyn technicznych klub nie był w stanie przygotować odpowiedniej liczby plakatów i nie wszyscy, szczególnie starsi kibice mogą przegapić wbrew woli to spotkanie. Z góry dziękujemy za pomoc.

DERBY Pogoń - Racławia