Wyjazdowa porażka juniorów starszych.

• autor: MrHappy, 2012-04-16 09:59

W sobotnie przedpołudnie nasi juniorzy ulegli na wyjeździe OKS-owi Olesno 3:1. Relacja meczu w rozwinięciu.

Skład : Sosnowski- Kurmański, Serafin, Gemza (80’ Ernst), Olszewski, Ryguc, Dziwisz(K) (75’ Pańczyk), Banasik, Kubatek, Bogucki, Cieśla

Bramki:

0:1 - Cieśla

Mecz lepiej rozpoczęła ekipa z Prudnika. Pierwszą doskonałą okazję do strzelenia bramki już w piątej minucie zmarnował Maciej Cieśla, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W kolejnych minutach faworyzowani gospodarze próbowali narzucić swój styl gry lecz świetnie zorganizowana drużyna Pogoni nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł OKS-owi. Nasza drużyna przejmowała kontrole nad spotkaniem raz po raz nękając obronę gospodarzy groźnymi atakami. Kolejne świetne okazje do strzelenia bramki mieli Ryguc i Kubatek, niestety nie potrafili z najbliższej odległości skierować piłki do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem a dużo lepsze wrażenie sprawiali goście z Prudnika. Druga połowa to już lepsza gra młodych piłkarzy z Olesna, lecz Prudniczanie nadal mądrze organizowali grę w obronie i szukała swojej szansy w kontrataku. Jedna z takich szans wykorzystał Cieśla. Po tej bramce gospodarze zepchnęli naszą drużynę do obrony. W dwóch sytuacjach po strzałach głową do największego wysiłku został zmuszony Sosnowski lecz pewnie interweniował w obu przypadkach. W 75 minucie meczu błąd popełnił rozgrywający dobre zawody Kurmański. Zawodnik Olesna znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem i nie zmarnował szansy. Po chwili napastnik gospodarzy oddał „strzał życia” za pola karnego przy którym Sosnowski nie miał żadnych szans. W ostatnich minutach Pogoń zaryzykowała wprowadzając na plac gry napastnika za obrońcę. Niestety zamiast zdobyć bramkę dająca zasłużony remis straciliśmy trzecią bramkę. Błąd popełnił Serafin zagrywając piłkę ręką w polu karnym. Zawodnik Oks-u Olesno pewnie wykonał jedenastkę. Mecz zakończył się nie zasłużoną porażką naszych piłkarzy ponieważ cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Wynik nie zadowala Prudniczan ale styl gry zaprezentowany na tle wyżej notowanego rywala napaja optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

Już w niedziele 22.04.12 r. juniorzy Pogoni Prudnik przed własną publicznością podejmą Odrę Opole. Wszystkich sympatyków naszej drużyny zapraszamy na spotkanie.