Pogoń na wyjeździe

• autor: BovPrk, 2012-04-13 09:20

Zespoły seniorów i juniorów starszych zagrają swoje spotkania ligowe na wyjazdach. Seniorzy w Graczach, juniorzy pojadą do Olesna.

Seniorów czeka kolejny ciężki mecz, tym razem w Graczach. Gospodarze spotkania to beniaminek ligi który po spadku z III ligi opolsko - śląskiej walczy o powrót do tej klasy rozgrywkowej. Obecnie Skalnik zajmuje trzecią lokatę w ligowej tabeli i traci 5 punktów do drugiej Polonii Głubczyce (zwycięstw 9, remisy 7, porażki 3). Skalnik swoje trzy ostatnie spotkania tylko remisuje, w tym ze Spartą Paczków oraz Stalą Brzeg bezbramkowo. Jesienią w Prudniku również był remis 1-1.

Pogoń po ligowe porażki osłodziła zwycięstwem w Pucharze Polski. Jednak Rusocin to zespół dołu tabeli "okręgówki" więc ciężko porównywać go ze Skalnikiem. Kolejną przewagą sobotnich gospodarzy będzie zapewne tygodniowa przerwa na regenerację sił, nasi piłkarze tego komfortu nie mają, grając co 3 dni. Mimo wszystko czas na ligowe punkty których Pogoń nie gromadzi od inauguracji rundy.

>Dojazd do Graczy<

Skalnik Gracze – Pogoń Prudnik, sobota 14 kwietnia, godzina 16:00

Juniorów czeka równie trudne zadanie, pojadą oni do Olesna zmierzyć się z OKS-em. Zespół gospodarzy radzi sobie dobrze w rozgrywkach i zajmuje solidną czwartą pozycję w tabeli. Młodym Pogonistom bardzo potrzebne są punkty w walce o utrzymanie Opolskiej Ligi Juniorów w Prudniku i może ta ich potrzeba połączona ze sportową złością pozwoli na sprawienie niespodzianki w Oleśnie.

OKS Olesno – Pogoń Prudnik, sobota 14 kwietnia, godzina 11:00

Zapraszamy.