Piłkarski weekend

• autor: BovPrk, 2012-03-29 10:53

Dwa mecze ligowe zagrają w najbliższy weekend zespoły Pogoni, seniorzy pojadą do Brzegu a juniorzy podejmą na Kolejowej 7 MKS Gogolin.

Podopiecznych Waldemara Sierakowskiego czeka w sobotę wyjazd do Brzegu na mecz z tamtejszą Stalą. W obecnym sezonie sobotni gospodarze grają poniżej oczekiwań kibiców którzy zapewne na nowych klubowych obiektach chcieli by oglądać grę o awans a nie o utrzymanie, jednak to utrzymanie się w lidze jest prawdopodobnie najważniejszym zadaniem Stali. Po 18 dotychczasowych kolejkach Stal plasuje się na 14 pozycji w tabeli z taką samą liczbą zgromadzonych punktów. 10 punktów Stal zgromadziła na własnym stadionie: wygrane z Piastem Strzelce Opolskie (2-1), Silesiusem Kotórz Mały (4-2) oraz Spartą Paczków (4-0) i remis 0-0 z Orłem Źlinice. Pozostałe 4 punkty dała wyjazdowa wygrana z Silesiusem Kotórz Mały 1-0 i remis 1-1 w Dzierżysławiu. Warto jednak zauważyć że obie okazałe wygrane Stali miały miejsce już tej wiosny na własnym terenie co dobitnie świadczy że tanio IV ligi w Brzegu się nie pozbędą.

Ostatnie spotkania Pogoni ze Stalą:

sezon 2010/2011:

Pogoń Prudnik – Stal Brzeg 2-0

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik 1-0

sezon 2011/2012:

Pogoń Prudnik – Stal Brzeg 4 -2

Stal Brzeg – Pogoń Prudnik ???

Zespół Pogoni pozostaje w wyraźnym dołku po dwóch porażkach z rzędu co Pogonistom nie zdarza się często, dlatego na pewno przyda im się nasze wsparcie w Brzegu. Serdecznie zapraszamy.

>>Strona internetowa Stali<<

>>Dojazd do Brzegu<<

IV liga: Stal Brzeg – Pogoń Prudnik, Stadion Miejski w Brzegu ul. Sportowa 1, sobota 31 marzec, godzina 16:00, BILETY: 6zł – dorośli / 3zł – młodzież.

Kolejne ważne spotkanie zagrają na Kolejowej 7 juniorzy w ramach Opolskiej Ligi Juniorów, przeciwnikiem "naszych" będzie MKS Gogolin, zespół grający na trochę wyższych obrotach niż Pogoniści ale na pewno w ich zasięgu. Goście zajmują 10 pozycję w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Juniorska Pogoń zajmuje 14 pozycje w tabeli z 13 punktami. W ostatniej kolejce Pogoń pauzowała a MKS przegrał na własnym terenie z faworyzowanym MKS Kluczbork 1-0, natomiast jesienią w Gogolinie Pogoń przegrała 1-0, czas na rewanż i bardzo potrzebne punkty.

>>Strona internetowa MKSu Gogolin<<

Opolska Liga Juniorów: Pogoń Prudnik – MKS Gogolin, Stadion Miejski w Prudniku ul. Kolejowa 7, niedziela 1 kwietnia, godzina 11:00.

Pogoń Prudnik - LZS Jasienica Górna